Pedagoogikaülikool vallutab Eesti luuleturgu


Tallinna Noored Tegijad ehk T.N.T. tantsu ja muusikaga põimitud luuleõhtu tõi möödunud nädalal Kirjanike Majja üllatavalt palju inimesi, üle saja kuulaja-vaataja. Oma luulet lugesid Ivar Sild, Jürgen Rooste, Jana Lepik, Neeme Põder (Monaco) ja Marko Kivimäe. Esitati ka Marie Myrgi, Raili Ilvese ja Wimbergi loomingut.

Etendus üllatas: noored ei teinudki lihtsalt pulli. Publiku haaras poolteiseks tunniks jäägitult tõesti luule, aga ka 20-aastaste tegijate vulkaaniline elujõud, poosivaba esinemine, entusiasm nii elus kui ka luules.

Kava oli nii vaimne kui ruumiline, proosapalade taustaks näidati seinale “seisvat pilti”. Luule kuulamise intellektuaalset pinget leevendas omaloodud ekspressiivne muusika, millele lisasid visuaalse efekti neidude Liisi ja Eva pantomiim ning Fine Five’i tantsutüdrukud.

Tegijail on tugev teoreetiline aluspõhi – rühmituse põhijõud õpivad Pedagoogikaülikoolis eesti keelt ja kirjandust. Silla sõnul võib nende loomelaadi nimetada intermodernseks, mis tähendab modernismi eri voolude ühendamist.

Mõjutusi arvasid noored autorid saanud olevat kõikjalt, eesti luuletajaist enim Henrik Visnapuult, Artur Alliksaarelt, Andres Ehinalt ja Toomas Liivilt.

Järgmisele almanahhile tahab T.N.T. anda juba raamatu kuju.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare