„Põrgu Jaan”, film minevikuta mehest

 (9)

„Kas härra on ära eksinud?” küsib kullinäoga naine (Anne Türnpu). „Lubage ma lihtsalt vaatan teid korraks,” vastab Jaan (Meelis Rämmeld).
„Kas härra on ära eksinud?” küsib kullinäoga naine (Anne Türnpu). „Lubage ma lihtsalt vaatan teid korraks,” vastab Jaan (Meelis Rämmeld).Foto: Hendrik Osula

Inimtühi lagendik, tuul, raagus puud ja räämas majad. Läänemaal valmiv film „Põrgu Jaan” uurib, kes inimene on, kui ta oma minevikku ei mäleta.

Läänemaal Veskijärve kandis filmitakse noore lavastaja Kaur Koka debüütmängufilmi „Põrgu Jaan”, mis on Põhjasõja-järgsesse aega asetuv pseudoajalooline müstiline rännak inimese alateadvusse. Produtsent Katrin Kissa sõnab, et kuigi narratiivne lugu on väga oluline, mängib suuremat rolli atmosfäär nagu „Novembriski”.

See on lugu minevikuta mehest. Meelis Rämmeldi kehastatav Põrgu Jaan leitakse mererannalt ja selgub, et ta ei mäleta, kes ta on. „Jaan viiakse kohalikku mõisa, kus mõisahärra võtab ta vastu lootes, et ta on kauaoodatud arst. Ajapikku hakkavad tal tekkima kahtlused,” kirjeldab Kissa.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare