“Püha Tõnu kiusamine” kandideerib Euroopa filmiauhindadele


Euroopa Filmiakadeemia nominentfilmide komisjon on valinud Veiko Õunpuu mängufilmi “Püha Tõnu kiusamine” nende 46 filmi hulka, mis hakkavad kandideerima tänavustele Euroopa filmiauhindadele.

Viimati jõudis Eesti linateos Euroopa filmiauhindade nominentide hulka aastal 2001, kui Arvo Iho mängufilm “Karu süda” valiti kandideerima parima kaameratöö kategoorias.

Tänavu Euroopa filmiauhindadele kandideerivate ekraaniteoste valiku kuulutas Euroopa Filmiakadeemia tegevdirektor Marion Döring välja Tallinnas, kus 4. detsembril toimub ka Euroopa Filmiauhinnad 2010 suurejooneline gala.

Kokku laekus Euroopa Filmiakadeemiale sel aastal filme 32-st riigist. Need 20 riiki, kus leidub kõige rohkem Euroopa Filmiakadeemia liikmeid, said võimaluse ühe oma maa filmi esitada otse auhinnakandidaadiks. Ülejäänud filmid valis välja Euroopa filmiauhindade valikukomitee, kuhu kuulusid Euroopa Filmiakadeemia juhtkonna liikmed ning külaliseksperdid Gunnar Bergdahl (Rootsi), Pierre-Henri Deleau (Prantsusmaa), Stefan Kitanov (Bulgaaria), Derek Malcolm (Suurbritannia) ja Nikolaj Nikitin (Saksamaa).


Kõik 46 valikusse jõudnud filmi lähevad järgnevatel nädalatel hääletamisele Euroopa Filmiakadeemia 2300 liikme vahel, kes kõik esitavad oma eelistused tänavuste Euroopa filmiauhindade 17 kategooria nominentide osas. Euroopa filmiauhindade nominendid kuulutatakse välja 6. novembril Hispaanias toimuval Sevilla Euroopa Filmifestivalil.


Euroopa filmiauhindadele 2010 hakkavad kandideerima järgmised filmid:


3 SEZÓNY V PEKLE / 3 SEASONS IN HELL (Tšehhi)
Režissöör ja stsenarist: Tomáš Mašin

Produtsent: Monika Kristl


ANOTHER YEAR (Suurbritannia)
Rezissöör ja stsenarist: Mike Leigh

Produtsent: Georgina Lowe

BAL / HONEY (Türgi / Saksa)
Režissöör: Semih Kaplanoğlu
Stsenaristid: Semih Kaplanoğlu & Orçun Köksal
Produtsendid: Semih Kaplanoğlu & Johannes Rexin

CARLOS (Saksamaa / Prantsusmaa)
Režissöör: Olivier Assayas
Stsenaristid: Olivier Assayas & Dan Franck / Daniel Leconte originaalidee
Produtsendid: Daniel Leconte, Jens Meurer & Judy Tossell

CELDA 211 / CELL 211 (Hispaania / Prantsusmaa)
Režissöör: Daniel Monzón
Stsenaristid: Jorge Guerricaechevarría & Daniel Monzón
Produtsendid: Emma Lustres, Borja Pena, Juan Gordon & Álvaro Augustín

LE CONCERT / THE CONCERT (Prantsusmaa)
Režissöör ja stsenarist: Radu Mihaileanu
Produtsent: Alain Attal


DES HOMMES ET DES DIEUX / OF GODS AND MEN (Prantsusmaa)
Režissöör: Xavier Beauvois
Stsenaristid: Etienne Comar & Xavier Beauvois


EU CAND VREAU SA FLUIER, FLUIER / IF I WANT TO WHISTLE, I WHISTLE (Rumeenia)
Režissöör: Florin Serban
Stsenaristid: Catalin Mitulescu & Florin Serban
Produtsent: Catalin Mitulescu


FILM SOCIALISME / FILM SOCIALISM (Šveits)
Režissöör ja stsenarist: Jean-Luc Godard
Produtsent: Ruth Waldburger


DIE FREMDE / WHEN WE LEAVE (Saksamaa)
Režissöör ja stsenarist: Feo Aladag
Produtsendid: Feo Aladag & Züli Aladag


THE GHOST WRITER (Prantsusmaa / Saksamaa / Suurbritannia)
Režissöör: Roman Polanski 

Stsenaristid: Robert Harris & Roman Polanski
Produtsendid: Robert Benmussa, Alain Sarde & Roman Polanski

GIULIAS VERSCHWINDEN
 / JULIA'S DISAPPEARANCE 
(Šveits)
Režissöör: Christoph Schaub
Stsenarist: Martin Suter
Produtsent: Marcel Hoehn


HONEYMOONS (Serbia / Albaania)
Režissöör: Goran Paskaljevic
Stsenaristid: Goran Paskaljevic & Genc Permeti
Produtsendid: Goran Paskaljevic & Genc Permeti

Loe veel

I0, DON GIOVANNI / I, DON GIOVANNI (Austria / Itaalia / Hispaania)
Režissöör: Carlos Saura
Stsenaristid: Carlos Saura, Raffaelo Uboldi & Alessandro Vallini
Produtsendid: Andrea Occhipinti, Andres Vicente Gomez & Igor Uboldi




Как я провел этим летом / HOW I ENDED THIS SUMMER (Venemaa)
Režissöör ja stsenarist: Alexei Popogrebsky
Produtsendid: Roman Borisevich & Alexandr Kushaev


KAWASAKIHO RŮŽE / KAWASAKI'S ROSE (Tšehhi)
Režissöör: Jan Hřebejk
Stsenarist: Petr Jarchovský
Produtsendid: Rudolf Biermann & Tomas Hoffman


KENJAC / DONKEY (Horvaatia)
Režissöör ja stsenarist: Antonio Nuić
Produtsent: Boris T. Matić

LEBANON (Iisrael)
Režissöör ja stsenarist: Samuel Maoz
Produtsendid: Moshe Edery, Leon Edery, David Silber, Uri Sabag, Einat Bickel, Benjamina Mirnik & Illan Girard


LOURDES (Austria / Prantsusmaa / Saksamaa)
Režissöör ja stsenarist: Jessica Hausner
Produtsedid: Martin Gschlacht, Philippe Bober & Susanne Marian

MAMMA GÓGÓ (Island)
Režissöör ja stsenarist: Fridrik Thor Fridriksson
Produtsendid: Gudrun Edda Thorhannesdottir & Fridrik Thor Fridriksson


MINE VAGANTI / LOOSE CANNONS (Itaalia)
Režissöör: Ferzan Ozpetek
Stsenaristid: Ivan Cotroneo & Ferzan Ozpetek
Produtsent: Domenico Procacci


MY QUEEN KARO (Belgia / Holland)
Režissöör: Dorothée van den Berghe
Stsenaristid: Dorothée van den Berghe koostöös Peter van Kraaij’ga
Produtsendid: Frank Van Passel, Bert Hamelinck & Frans Van Gestel


NA PUTU / ON THE PATH (Bosnia-Hertsegoviina / Austria / Saksamaa / Horvaatia)
Režissöör ja stsenarist: Jasmila Žbanić
Produtsendid: Damir Ibrahimović, Bruno Wagner, Barbara Albert, Karl Baumgartner, Raimond Goebel, Leon Lučev

LA NOSTRA VITA / OUR LIFE (Itaalia)
Režissöör: Daniele Luchetti
Stsenaristid: Sandro Petraglia, Stefano Rulli & Daniele Luchetti
Produtsendid: Riccardo Tozzi, Giovanni Stabilini & Marco Chimenz


NOTHING PERSONAL (Holland / Iirimaa)
Režissöör ja stsenarist: Urszula Antoniak
Produtsendid: Reinier Selen & Edwin van Meurs

NOWHERE BOY (Suurbritannia)
Režissöör: Sam Taylor-Wood
Stsenarist: Matt Greenhalgh
Produtsendid: Robert Bernstein, Douglas Rae, Kevin Loader


ONDINE (Iirimaa)
Režissöör ja stsenarist: Neil Jordan
Produtsendid: James Flynn & Neil Jordan

PAHA PERHE / BAD FAMILY (Soome)
Režissöör ja stsenarist: Aleksi Salmenperä
Produtsent: Aki Kaurismäki


PÁL ADRIENN / ADRIENN PÁL (Ungari)
Režissöör: Ágnes Kocsis
Stsenaristid: Ágnes Kocsis & Andrea Roberti
Produtsendid: Ferenc Pusztai


LA PRIMA COSA BELLA / THE FIRST BEAUTIFUL THING (Itaalia)
Režissöör: Paolo Virzi
Stsenaristid: Francesco Piccolo, Francesco Bruni & Paolo Virzi
Produtsendid: Fabrizio Donvito, Marco Cohen, Benedetto Habib


PÜHA TÕNU KIUSAMINE / THE TEMPTATION OF ST.TONY (Eesti)
Režissöör ja stsenarist: Veiko Õunpuu
Produtsent: Katrin Kissa


DER RÄUBER / THE ROBBER (Austria / Saksamaa)
Režissöör: Benjamin Heisenberg
Stsenaristid: Benjamin Heisenberg & Martin Prinz
Produtsendid: Michael Kitzberger, Nikolaus Geyrhalter, Markus Glaser, Wolfgang Widerhofer & Peter Heilrath


REWERS / THE REVERSE (Poola)
Režissöör: Borys Lankosz
Stsenarist: Andrzej Bart
Produtsendid: Jerzy Kapuściński & Wojciech Kabarowski

Cчастье моё / MY JOY (Saksamaa / Ukraina / Holland)
Režissöör ja stsenarist: Sergei Loznitsa
Produtsendid: Heino Deckert & Oleg Kokhan


SEBBE (Rootsi)
Režissöör ja stsenarist: Babak Najafi
Produtsendid: Mimmi Spång & Rebecka Lafrenz


EL SECRETO DE SUS OJOS / THE SECRET IN THEIR EYES (Hispaania / Argentiina)
Režissöör: Juan José Campanella
Stsenaristid: Eduardo Sacheri & Juan José Campanella
Produtsendid: Gerardo Herrero, Mariela Besuievsky & Juan José Campanella


SLOVENKA / SLOVENIAN GIRL (Sloveenia)
Režissöör: Damjan Kozole
Stsenaristid: Ognjen Sviličić, Matevž Luzar & Damjan Kozole
Produtsendid: Danijel Hočevar


SOUL KITCHEN (Saksamaa)
Režissöör: Fatih Akin
Stsenaristid: Fatih Akin & Adam Bousdoukos
Produtsendid: Fatih Akin & Klaus Maeck


SUBMARINO (Taani)
Režissöör: Thomas Vinterberg
Stsenaristid: Tobias Lindholm & Thomas Vinterberg
Produtsent: Morten Kaufmann


TAMARA DREWE (Suurbritannia)
Režissöör: Stephen Frears
Stsenarist: Moira Buffini
Produtsendid: Alison Owen, Tracey Seaward & Paul Trijbits


TESSERA MAVRA KOUSTOUMIA / FOUR BLACK SUITS (Kreeka)
Režissöör ja stsenarist: Renos Haralambidis
Produtsendid: Aggelo Veneti, Iraklis Mavroidis, Takis Nikolakopoulos & Aris Dayios


TOURNEE / ON TOUR (Prantsusmaa)
Režissöör: Mathieu Amalric
Stsenaristid: Mathieu Amalric, Philippe Di Folco & Marcelo Novais-Teles
Produtsent: Yael Fogiel


L’UOMO CHE VERRÀ / THE MAN WHO WILL COME (Itaalia)
Režissöör: Giorgio Diritti
Stsenaristid: Giorgio Diritti, Giovanni Galavotti & Tania Pedroni
Produtsendid: Simone Bachini & Giorgio Diritti


UPPERDOG (Norra)
Režissöör ja stsenarist: Sara Johnsen
Produtsendid: Christian Fredrik Martin & Asle Vatn

DE VLIEGENIERSTER VAN KAZBEK / THE AVIATRIX OF KAZBEK (Holland / Gruusia)
Režissöör: Ineke Smits
Stsenaristid: Arthur Japin
Produtsendid: Els Vandevorst

ZAD KADAR / VOICE OVER (Bulgaaria)
Režissöör: Svetoslav Ovcharov
Stsenaristid: Hristo Totev & Svetoslav Ovcharov
Produtsendid: Galina Toneva & Kiril Kirilov 

 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare