Rahvusraamatukogus tutvustatakse "Kupra" raamatuid


Täna kell 16.00 avatakse Eesti Rahvusraamatukogu humanitaarteaduste saalis sarja "Eesti kirjastusi" raames näitus kirjastuse "Kupar" väljaannetest. Kella 11.00-18.00 toimub Rahvusraamatukogu fuajees "Kupra" raamatute müük.

Kirjastus "Kupar" on üllitanud eesti ja väliskirjandust, lasteraamatuid, mälestusi ja reisikirju. Näitusel on esitatud valik neist ja "Kupra" sarjadest: "Kingiks ja mälestuseks", "Kupra kriminaalromaan", "Kupra kuldraamat", "Moodne klassika", "Sõnameister", "Türkiis" ja "XX sajandi klassika".

Kirjastuskooperatiivi "Kupar" asutasid 1987. a. üheksa eesti kirjanikku, lõhkumaks riiklikku kirjastamismonopoli. 1992. a. registreeriti kirjastuskooperatiiv ümber aktsiaseltsiks.

Kirjastuse eesmärk pole olnud turu hõivamine suurte mahtude abil, vaid teadlik kirjastamine "valivale" lugejale.

Ka tänavu püüab kirjastus oma lugejaid meeldivalt üllatada, alustades koostöös Oxfordi Ülikooli kirjastusega teadusraamatute avaldamist sarjast "Põgus sissejuhatus".

Näitusesarja "Eesti kirjastusi" eesmärk on tutvustada lugejale-vaatajale meie kirjastuste toodangut. Veebruaris alustas sarja kirjastus "Ilmamaa". Aasta jooksul on kavas lisaks välja panna "Kunsti", "Varraku", "Eesti Raamatu", Eesti Entsüklopeediakirjastuse, Tartu Ülikooli Kirjastuse, Tallinna Pedagoogikaülikooli Kirjastuse ning Rahvusraamatukogu trükiseid.

Näitus jääb avatuks 31. märtsini.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare