Rolling Stone: „November” on kaunis, aga üdini k****i veider

 (6)

„November”
„November”foto: kaader filmist

Mainekas popkultuurile keskenduv Ameerika ajakiri Rolling Stone tegi ülevaate parimatest Tribeca filmifestivalil linastuvatest filmidest. Muidugi jäi neile hambusse ka Rainer Sarneti „November”, millele neil jagus ainult kiidusõnu.

Artikli üks autor David Fear kirjutab, et juba esimese viie minutiga, mille jooksul röövib veerev kondideemon lehma ja lendab sellega minema, visatakse meid maailma, mis oleks justkui palavikuline unenägu Grimmi lugudest ja Ida-Euroopa folkloorist. Kondideemon (bone demon) on artikli autori pakutud vaste kratile.

„Muidugi pakub film tavalist lugu tüdrukuga kohtunud poisist, kohalikku parunessi armunud poisist, ja tüdrukust, kes kasutab loitse, et poiss endale saada, aga see kõik on üles võetud viimase aja ilusaima mustvalge pildiga. Kui enamik vana maailma lugusid imeksid muinasjuttude tuntud elemendid (uneskõndijad, lepingud kuradiga, nõiad, libahundid, seisuste omavaheline sõda) kiiresti tühjaks, siis Sarnet ei peatu enne, kui ta on need kõik koos sinu otsmikusagaraga läbi kärsatanud. See on kaunis, aga üdini k****i veider.”

Tribeca filmifestivaliga alustati 2002. aastal, seda külastab 19.–30. aprillini umbes kolm miljonit inimest ning toob aastas sisse ligi 600 miljonit dollarit.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare