Selgusid Eesti parimad filmi- ja telesaatetegijad

 (3)

Selgusid Eesti parimad filmi- ja telesaatetegijad
Foto: Karli Saul

EFTA-l võidutsesid huumor ja nostalgia. Parim seriaal on „ENSV” ja parim film „Päevad, mis ajasid segadusse”.

Eile jagati esimest korda Eesti tele- ja filmiauhindu (EFTA). Formaat on juba iseenesest tunnustamist väärt, sest siiani pudenes auhindu siit ja sealt, kuid ühtsel kujul ei ole tele- ja filmitegijaid tunnustatud. Traditsiooni jätkudes võiks lisanduda ka kategooriad – näiteks filmimuusika.

Telekategooriates sai suurvõitjaks Eesti rahvusringhääling, kes noppis 12 auhinnast üheksa. Sealhulgas tunnustati parimat tõsielusaadet („Eesti lood”), parimat infosaadet („Pealtnägija”), parimat naissaatejuhti (Anu Välba „Hommik Anuga”), parimat meessaatejuhti (Joonas Hellerma „Plekktrumm”), parimat seriaali („ENSV”). Peale selle auhinnati „ENSV-s” mängivaid Helene Vannarit ja Argo Aadlit kui parimat nais- ja meesnäitlejat.

Filmipreemiate seas tegi peaaegu puhta töö 1990-ndatest pajatav „Päevad, mis ajasid segadusse”, mis napsas parima filmi, lavastaja (Triin Ruumet), operaatori (Sten-Johan Lill), meesnäitleja (Hendrik Toompere jr), helirežissööri (Matis Rei) ja montaažirežissööri (Hendrik Mägar) auhinnad. Parimaks naisnäitlejaks valiti Tiina Mälberg („Ema”), parima filmikunstniku auhind läks Jaagup Roometile töö eest „Polaarpoisis”, parimaks stsenaariumiks hinnati „Teesklejad” Livia Ulmani ja Andris Feldmanise sulest.

Tunnustati ka kaht omanäolist ja huvitavat loodusfilmi. Parima lühifilmi auhinna võitis „Habras maailm” (režissöör Ants Tammik), kus turbatööstusega põrkuvad kaunid soomaastikud ja neis publitsev elu. Parima dokumentaalfilmi auhinna sai „Armastuse maa” (režissöör Liivo Niglas), mis räägib Lääne-Siberi taigas elava metsaneenetsite hõimu põhjapõdrakasvatajast ja luuletajast Juri Vellast.

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama

Proovi nüüd ja ainult nüüd! Eesti Päevalehe sünnipäevanädala pakkumine: 4 nädalat vaid 7 euroga! Proovi ja Sa ei kahetse »

134 900€
Tallinn, Korter
126 500€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
72 500€
Tallinn, Korter
185 000€
Rae vald, Majaosa
209 000€
Ülenurme vald, Maja
112 800€
Jõelähtme vald, Korter
121 990€
Tallinn, Korter
319 000€
Tallinn, Äripind
93 900€
Tallinn, Korter
172 000€
Tallinn, Korter

215 000€
Viimsi vald, Majaosa
269 000€
Tallinn, Korter
175 000€
Keila, Majaosa
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare