"Seltsimees laps" pälvis Belgia filmifestivalil peaauhinna

 (5)
"Seltsimees laps" Belgia filmifestivalil
"Seltsimees laps" Belgia filmifestivalilFoto: erakogu

Moonika Siimetsa debüütfilm "Seltsimees laps" pälvis Belgias ajalooliste filmide festivalil Waterloo Historical Film Festival nii festivali peapreemia kui ka filmikriitikute auhinna.

Lisaks pälvis Helena Maria Reisner noore näitleja preemia, teatasid filmitegijad filmi Facebooki lehel.

Žürii kiitis filmi inimlikku puudutust ja olustikku, mis annab oskuslikult edasi sellel perioodil valitsenud surutist. Tähelpanu pälvisid võrratud näitlejatööd ning äramärkimist leidis, et tegemist oli võistlusprogrammi ainsa naisrežissööri loominguga.

Režissöör Moonika Siimets raporteerib: „See on kingutus kogu Eesti rahvale, eriti neile, kes on kannatanud stalinistlike repressioonide tõttu, mis mõjutavad meie ühiskonda veel tänagi. Me küll ei pea seda taaka iga päev endaga kandma, aga me ei tohi seda unustada. On väga oluline, et Euroopa ja kogu maailm teadvustaks, mida me oleme pidanud läbi elama ja ehk mõistavad nad meid seeläbi paremini. Tänan oma meeskonda, võrratuid näitlejaid ja kõiki neid, kes EV100 filmikonkursi ellu kutsusid ja seda rahaliselt toetasid. Olla võitjaks suurte eelarvetega Euroopa ajalooliste filmide ees on tunnustus kogu meie filmikultuurile ja tegijatele ning kinnitab, et Eesti filmikunsti tasub panustada".

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare