Siim Nestor Tallinn Music Weekist: kogu muusikapere jämmib ühel nädalal ühte teemat

 (2)
Tallinn Music Week 2017 avaõhtu
Tallinn Music Week 2017 avaõhtuFoto: Madis Veltman

Kommentaar: Tallinn Music Week on avanud muusikaelule akna tervesse maailma.

Eks Tallinn Music Week ole kordades suuremaks ja laiemaks läinud. Heleni pikem plaan, et TMW võtaks kaasa endaga terve linna - suure osa tema kultuuri- ja vabaajaelust festivali päevadel - saab iga aasta rohkem täidetud. Tegelikult oleks seda muidugi huvitav uurida muusikakauge inimese käest, et kas tema tunneb või tajub Tallinn Music Weeki, mingit linnakultuurifestivali sel kevadisel ajal. Sest ma ise olen alati nii sisseelanud, et ei saa arugi, et mõni muu üritus samal ajal linnas oleks.

Arvan, et Tallinn Music Week on avanud muusikaelule akna tervesse maailma. Alguses arvati, et see ei õnnestu, küsiti, miks seda vaja on. Aga praegu on Eesti muusikaelu ühes vereringes kogu muu ilmaga nii loomulikult, et seda peetakse täiesti tavaliseks. Ja ma ei mõtle tingimata ainult artistidele hüppelaua loomist, vaid just nimelt kogu muusikaelu ühendamist maailmaga. Kindlasti pole TMW ainus kontakt väljapoole, aga siiski päris suur ja sidemeid on loodud mitmetel tasanditel.

Eesti artistide jaoks on see rutiinne, et nad jõuavad otsapidi Quietuse või Mojo veergudele, siinsetel asjapulkadel (ajakirjanikud, promootorid, managerid jt) on tavaline, et nad kohtuvad TMW ajal muu maailma vastava ala tegelastega.

Mulle on TMW kasulik olnud nii ajakirjaniku seisukohast kui üritustekorraldaja ja väikse plaadifirma pidaja vaatevinklist. Lisaks on TMW ka päris lõbus üritus, kogu nunnu muusikapere jämmib ühel nädalal ühte teemat.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare