Sõpruses teine Ärkamisaja filmifestival


Festivali korraldaja Aivar Kuuse sõnul tähistab tänavune programm 20 aasta möödumist hiljuti ka UNESCO maailma mälu registrisse kantud Balti keti toimumisest.

Niisiis jõuab publikuni Balti ketist kõnelev vastvalminud dokfilm „Balti loorberid”. See ajalooline dokumentaalfilm jutustab Baltimaade kuulsaimat lugu vabastusaktsiooni korraldajate ja selles osalenute vaatevinklist, tuues teravalt esile pinged laguneva Nõukogude Liidu ühiskonnas. Linalugu ilmestavad seni nägemata amatöörkaadrid ning rohkelt põnevat Eesti ja välismaist arhiivimaterjali. Filmi stsenarist on Mati Talvik, režissöör ja produtsent Toomas Lepp.

Linale jõuab ka ohtralt vastukaja tekitanud mullune Läti menuteos „Nõukogude lugu” ja rõhutab Kuuse sõnul oma kontrastsusega Balti keti tähtsust ajaloos.

Peale uute filmide näidatakse festivalil ka kahe aastakümne taguseid filme. Nendeks on kodumaine „23. august 1989” ning Leedu film „Kord tuleb päev”.

Festivali põhilinastused toimuvad igal õhtul kell 19 Sõpruse kinos ja sissepääs on tasuta. Kinobussi vahendusel saavad filme näha ka kooliõpilased üle Eesti.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare