Sulev Keedus sai valmis Kreenholmi-doki

 (2)
Sulev Keedus sai valmis Kreenholmi-doki
Kreenholm on narvalastele mälestus, mis painab. Kaader filmist.

Täna esilinastub Kumus Sulev Keeduse uus dokumentaalfilm „Varesesaare venelased”, mis räägib Kreenholmi manufaktuurist ja selle inimlikust pärandist.

Narva linna ja Ivangorodi eraldaval Narva jõel on Varesesaar, saksa keeles Krähnholm, kuhu rajati 1856. aastal ketramis- ja kudumis-
vabrik – Kreenholmi manufaktuur, mis sulges uksed 2010. aastal. Tänases Narvas pole perekonda, keda manufaktuuri pankrot ei puudutaks. Paljud Varesesaare inimesed kaotasid töö ja kodu ning neist Sulev Keeduse film pajatabki.

„Liikusin sellistes mittepopulaarsetest kohtades nagu ühiselamud, baar nimega Tabletka, kus käivad narkomaanid, ja teisteski kohtades, siis olid küll kriitilised jutuajamised ja ohutunne hakkas tööle,” meenutas Sulev Keedus oma Narva kogemust rahvusringhäälingu saatele „Ringvaade”.
Keedus filmis Narvas aastatel 2008–2011, portreteerides Yanat, Alissat, Ženjat, Dimat, Iljad, Tolikut, Vaiket, Sonjat, Irat ja Maxi, kellele Varesesaar on ühine kogemus, mis painab. Nagu halb unenägu.

„Varesesaare venelasi” saab pärast tänast esilinastust Kumu auditooriumis näha Tallinna kinos Artis alates homsest ja Narvas Astri kinos alates 6. aprillist.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare