Tähelepanek: Lara Crofti filmis võtab rolli üle Oscari-võitjaSeikleja ja arheoloog Lara Croft naaseb ekraanile rootslanna Alicia Vikanderi kehastuses.
Seikleja ja arheoloog Lara Croft naaseb ekraanile rootslanna Alicia Vikanderi kehastuses.Foto: Kuvatõmmis

Videomängudest pärit seikleja ja arheoloogi mängis filmides esmalt kuulsaks Angelina Jolie, kuid kõige värskemas Lara Crofti filmis võtab rolli üle Oscari-võitja Alicia Vikander. Nüüd on teie ees ka esimene pilt filmist. Kui tahate öelda, et pilt meenutab kangesti 2013. aasta „Tomb Raideri” videomängu, siis te ei eksi: uus „Tomb Raider” sündiski suuresti tänu mängule, mis vaatles Lara Crofti kui seikleja sünnilugu.

„Tomb Raider” põhineb 1996. aastal alguse saanud üliedukal mängusarjal, mille uusim osa „Rise of the Tomb Raider” ilmus 2016. aastal.

2001. aasta „Lara Croft: Tomb Raider” ja 2003. aasta „Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life”, kus mängis Angelina Jolie, valmisid Paramount Picturesi käe all ja teenisid üle kogu maailma kokku 432 miljonit dollarit. Filmides astusid toona üles ka Daniel Craig ja Gerard Butler.

2018. aasta „Tomb Raideri” režissöör on Roar Uthaug, kelle viimane film on ka Eesti kinodes linastunud Norra katastroofifilm „Laine”. Stsenarist on aga tulevase filmi „Transformerid: Viimane rüütel” üks kirjutajaid Geneva Robertson-Dworet.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare