Tähelepanek: Lasnamäele piknikule? Hea meelega!


Tähelepanek: Lasnamäele piknikule? Hea meelega!
Foto: Tiit Blaat

Laupäeval korraldab kodanikeühendus LasnaIdee Kivila pargis, Linnamäe 20 taga platsil rahvaürituse mõõtu pikniku, kus esinevad bändid, avatakse fotonäitus ja antakse võimalus osta lasnamäelaste valmistatud kunsti ja käsitööd.

 Idee järgi peaks piknik näitama eelkõige lasnamäelastele endile kohaliku kogukonna mõõdet ning elukeskkonna potentsiaali mõnusalt aega viita. Sest ka Lasnamäe, 1980-ndate suurejooneline ehitusprojekt, mis pidi majutama võimalikult palju inimesi võimalikult utilitaarselt, soovib uueneda tänapäeva vaimus, kus peale katuse pea kohal mängivad tähtsat rolli pehmed väärtused. Võimalik, et paneellinnakusse on keeruline Uue Maailma stiilis kogukondlike tegevuste kultuuri üle viia ja see nõuab aega, kuid LasnaIdee võimetes Lasnamäe elukvaliteeti tõsta kahelda küll ei maksa.

Mis veel laupäeval kavas? Näiteks taaseksponeeritakse arhitektuurinäitust „LASN” seitsme arhitektuuribüroo Lasnamäe-visioonidest. Saab kätt proovida lauatennises ja võistelda kabes ja males. Kohal on ka Laagna ja Paepealse raamatukogud. Muuseas, viimati nimetatus on Tallinna parim koomiksikogu, mis loodetavsti samuti piknikuliste ette jõuab.

Voorand - Paneme aja seisma kuni 22.11
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare