Tähelepanek: viha kõige räpase vastuDonna Leon „Hukatuslikud abinõud”
Donna Leon „Hukatuslikud abinõud”Foto: Repro

Pole lihtne olla comissário, kui sul on ülima õiglustundega abikaasa, kes hakkab ühel hetkel võitlema turismifirmaga, mis korraldab seksireise Aasiasse.

Comissário Brunetti mõistab naist suurepäraselt ja seisab tema poolele, jäädes seetõttu teelahkmele: kas võidutsema peab õiglus või õigus? Paraku jäävad Brunetti käed liiga lühikeseks, kuni reisifirma omanik mõrvatakse. Alles siis saab ta määrdunud kera lahti harutama hakata.

Ei ole Veneetsia, kus tegevus toimub, nii kaunis paik midagi, kui sisemusse piiluda. Korruptsioon ja mustad mängud, raha, mis inimesi moraalselt laostab... Ja laste kannatus on kõrvaline tegur. Nemad on kaugel, kolmandas maailmas.

Brunetti lood on krimkafännile justkui sõõm värsket õhku keset ületöötanud alkohoolikute ja karme võtteid kasutavate politseinike maailma. Brunetti on sümpaatne pereisa, kes armastab naist ja lapsi, käib kodus lõunat söömas, naudib õhtuti veini abikaasa seltsis ja on suur lugeja.

Samal ajal kumab raamatuist läbi viha kõige räpase vastu, mida maailm pakub. Ja see räpasus pole kahjuks fiktsioon, vaid paljuski elust võetud. Eelkõige seesmiselt on vihane ka Brunetti ja ta annab endast parima, et maailm oleks veidikenegi parem.

Donna Leon

„Hukatuslikud abinõud”

Pegasus

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare