Tartu Ülikool avas e-ülikooli

 (1)
<b>Tartu Ülikool avas e-ülikooli</b>
----

Alates tänasest on aadressil http://www.ut.ee/e-ylikool kõigile avatud Tartu Ülikooli e-ülikooli portaal, kus veebipõhiste kursuste loojad ja üliõpilased võivad leida virtuaalõpet puudutavaid materjale .

Tartu Ülikooli avatud ülikooli direktori Aune Valgu sõnul on e-õpe ja e-ülikoolid (ka virtuaalõpe ja virtuaalülikoolid) kulutulena levivad märksõnad kogu maailmas. Neist loodetakse lahendust riikides, kus üliõpilaste kasvav arv ummistab auditooriumid, või kus ääremaade elanikele tahetakse anda võimalus saada osa kõrgel tasemel haridusest oma elukohta muutmata.

"Suured eraülikoolid laiendavad e-õppe abil oma koolitusturge, tuues seeläbi täiesti uue rahvusvahelise konkurentsi kõrgharidus "turule". Mõned ülikoolid loodavad e-õppest rahalist kokkuhoidu, mis teatud õppijate arvust alates tekib. Teised leiavad, et ehkki see on majanduslikult väga kulukas, tuleb e-õppega tegeleda ainuüksi sellepärast, et omada innovaatilist imid?it," ütles Aune Valk.

Tartu Ülikoolis ei saa virtuaalselt omandada veel ühtegi eriala. Tänaseks on ülikoolis reaalselt toimuvaid veebipõhiseid kursusi üle 80-ne, kogemused WebCT keskkonna kasutamisel on kõigi teaduskondade ja kolled?ite õppejõududel. Tartu Ülikooli e-ülikooli portaal loodi kaugkoolituskeskuse haridustehnoloogiatalituse eestvõttel, portaali ülesehituse ja materjalid koostas haridustehnoloog Lehti Pilt.

Homme kell 11 tutvustatakse nõukogu saalis Tartu Ülikooli vastloodud e-ülikooli seminaril "E-õpe Eestis ja Euroopas, täna ja tulevikus". Kavas ettekanded Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse, KPNQwest Estonia AS-i, Tartu Ülikooli ja Manchesteri Metropoli Ülikooli esindajatelt. Oma kogemusi internetikursuste korraldamisest ja kursustel osalemisest jagavad õppejõud ja üliõpilased.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare