TEATER: VAT Teatris mängitaks Henry V lugu


Aastal 1415 avastab Inglise kuningas Henry V ühel päeval, et raha, mida tal vaja oleks, on otsa lõppenud. Kust seda küll võtta? Ehk oma Inglise rahakalt kirikult? Või minna Prantsusmaale, vallutada see ning võtta võõralt maalt kõik, mis ära viia kõlbab?

Cantebury peapiiskop annab õnnistuse viimaseks ja tõestab ajaloo ning sugupuuga, et kuningal on lausa jumalik õigus mitte ainult Prantsusmaa rahale, vaid isegi kroonile. Nii kuulutatakse välja sõda, et vaenlase maale varandust hankima minna. Ja iga õige inglise patrioot läheb sõjaväkke, et isamaad jumala nimel teenida ning ühtlasi oma taskuid jõudumööda neetud vaenlase kullaga täita.

Kuidas? Eks nii nagu alati on tehtud - kangelaslikult. Sest agar tapja on kangelaslik sõdur. Ta tühjendab ohvri taskud, kangutab välja kullast hambakroonid ja tema rinda ehivad seetõttu medalid, pangakontod saavad olema prisked ning salastatud. Raha on võim ja võim teeb raha, võim on raha ja raha teeb võimu. Henry V armee täidab riigikassat isamaa ning jumala auks. Sama teevad tema kangelaslikud sõduridki oma kukrutega.

See on üks kurb ja naljakas lugu inimese rahahimust.

Lavastaja Rein Agur, nimosas Rein Oja. Esietendub Mustpeade Maja teatripööningul täna ja homme.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare