Tintura küttis folgil publikut mikstuuriga hiphopist ja pärimusmuusikast


Karoliina Kreintaal
Karoliina KreintaalFoto: Kris Süld

Karoliina Kreintaal, Taavet Niller ja Lauri Täht on nimed kiiresti populaarsust koguva Tintura taga. Kevadel jõudis Tintura esikplaadini „Ebaõiglase uni” ja tuuritas ringi ühes Puuluubiga, kes esitles samal ajal oma plaati „Süüta mu lumi”.

Lauri Täht Foto: Kris Süld


Bänd segab hiphopibiite külatraditsiooniga, tulemus on värske ja omanäoline. Laupäeval Viljandi Kaevumäe laval menuka kontserdi andnud bänd sündis kahe aasta eest, kui DJ Lauri Täht sai kutse Viljandis toimunud elektroonilise pärimusmuusika festivalile. Ta võttis ühendust viiuldaja Karoliina Kreintaaliga, kes oli juba pikalt oodanud võimalust midagi uut teha. Mõni aeg hiljem kaasati kontrabassimängija Taavet Niller. Projektid, kus maailmamuusikat mängiva DJ-ga liituvad laval folkmuusikud, pole publikule võõrad, ent Tintura kõla eripära on pärimusmuusika ühendamine hiphopibiidiga. „Me ei hoia traditsioonilisest muusikast kramplikult kinni, see on lihtsalt aines,” ütleb Karoliina. „Me kõik oleme aastaid koolis käinud, traditsiooni endasse ammutanud, see tuleb meie muusikast nagunii välja,” leiab Taavet.

Taavet Niller Foto: Kris Süld

Ehkki Tintura nime internetti lüües tuleb esmajoones ette üksjagu juuksesalongide lehekülgi, tuleneb nimi hoopis looduslikust preparaadist. „Sel ajal, kui Lauriga tuttavaks saime, tegelesin oma ärevushäirega. Kasutasin looduslikku rahustit, veiste-südamerohu tinktuuri. Soovitasin seda samade probleemidega kimpus olnud Laurile. Nii et see oli üks meid ühendav osa. Nii tulebki bändi nimi sõnast „tinktuur”, selgitab Karoliina.

Tintura kontsert Viljandi folgil Foto: Kris Süld
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare