Tormis kvarteti plaat ilmus kaheteistkümnes riigis


Tormis kvarteti plaat ilmus kaheteistkümnes riigis
Tormis kvartett Erakogu

Saksa plaadifirma Nordic Notes andis kaheteistkümnes riigis välja Tormis kvarteti kevadel Eestis ilmunud plaadi "Tormisele", mille rahvusvaheline pealkiri on "Hommage á Veljo Tormis".

Plaat anti välja Saksamaal, Shveitsis, Austrias, Belgias, Luksemburgis, Hollandis, Suurbritannias, Prantsusmaal, Soomes, Iirimaal, Portugalis ja Jaapanis. Tormis kvartetis laulavad Kadri Voorand ning Liisi Koikson, kitarristid on Jaak Sooäär ning Paul Daniel.

Saksamaal on ilmunud ka plaadi esimesed ülevoolavalt kiitvad arvustused, erilist tähelepanu on pälvinud see, et kvarteti improvisatsiooniline helikeel ei ole lõhkunud rahvalaulu ürgset algideed ega ka Veljo Tormise omanäolist loomingukontseptsiooni, ning loob uut täiesti iseseisva kvaliteediga muusikat.

Tormis kvartett sai alguse 2015. aastal seoses Veljo Tormise 85. juubeli tähistamisega ning on tänaseks esinenud Soomes, Suurbritannias, Iisraelis, Saksamaal ja Eesti peamistel folgi- ja jazzfestivalidel ning pälvis etnokulbi kui 2016. aasta parim uustulnuk pärimusmuusikamaastikul. Kvarteti järgmine esinemine leiab aset Viljandi Folgil koos tütarlastekooriga Ellerhein.

Tormis kvartett ja Ellerhein Tel Avivis MustonenFestil käesoleva aasta veebruaris esines nii.

Voorand - Paneme aja seisma kuni 22.11
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare