Trump vs. Streep

 (9)

Meryl Streep pidamas kõnet 74. Kuldgloobuste galal. 
Meryl Streep pidamas kõnet 74. Kuldgloobuste galal. Foto: AP/Scanpix

Ameerika Ühendriikides kogub hoogu näitlejanna Meryl Streepi ja riigi peatse tähtsaima mehe Donald Trumpi sõnasõda.

Kuldgloobuste galal elutööauhinda vastu võtnud Streep taunis kõnes president Donald Trumpi, kes oli ühel oma valimisralli esinemisel matkinud puudega reporterit. „Üks esinemine läks mulle sel aastal eriti hinge. Mitte sellepärast, et see oli hea – seal polnud midagi head –, vaid kuna see oli efektiivne ja täitis oma eesmärgi. (…) See murdis mu südame. Ma ei saa seda unustada, sest see polnud film, vaid päris elu. Kui midagi sellist teeb avaliku positsiooniga inimene, siis see kutsub ka kõiki teisi sama tegema,” sõnas Streep murduval häälel.

Streep ei maininud kõnes Trumpi nime, kuid kõik said aru, kellest on jutt. End tundis ära ka Trump ega lasknud oma reaktsiooni kaua oodata. Ta vastas Streepile Twitteris oma tavapärasel robustsel viisil, nimetades Streepi üheks Hollywoodi ülehinnatumaks näitlejannaks ja Hillary poolehoidjaks, kes ei suuda kaotusega toime tulla. New York Timesile antud lühiintervjuus ütles Trump, et tal polnud mingit kavatsust reporterit naeruvääristada.

Kas õigus on Streepil või Trumpil, seda võib avalikkus ise otsustada, sest klipp Trumpi esinemisest on YouTube’is üleval.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare