Uimastid kui natside imerelv ja kaotuse põhjus?

 (32)

Sakslasest ajakirjanik Norman Ohler avaldas möödunud aastal raamatu „Patsient A. Uimastid Kolmandas Reichis”, milles ta väidab, et Saksamaa diktaator Adolf Hitler oli narkomaan.
Sakslasest ajakirjanik Norman Ohler avaldas möödunud aastal raamatu „Patsient A. Uimastid Kolmandas Reichis”, milles ta väidab, et Saksamaa diktaator Adolf Hitler oli narkomaan.Foto: Karin Kaljuläte

Norman Ohleri raamat „Patsient A. Uimastid Kolmandas Reichis” vallandab kindlasti arutelusid selle üle, mis toimus tegelikult.

On raske uskuda, et isegi praegu võime Hitleristteadasaadamidagi olulist ja uut. Norman Ohler on ajaloolaseHansMommseniabiga kirjutanud raamatu natside kõrgetejuhtidemetamfetamiini,kokaiini ja morfiini sõltuvusest ningsellest,kuidas armeevälksõjataktika toetus olulisel määralstimulantidekasutamisele.Mingis mõttes ei ole kumbki väide uus,teadlased onkirjutanud niisakslaste (Pervitin) kui ka liitlaste„sõjalisedopingu”(Benzedrine) kasutamisest, küll aga ei ole seelaiemapubliku seaskuigivõrd levinud info.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0.59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare