Unenäoline kontsert Põltsamaa Festil


Unenäoline kontsert Põltsamaa Festil
Laulja Kadri Voorand EPL

Laupäeval viib ligi 30-pealine muusikute ja tantsijate seltskond Põltsamaa Festi kontserdil „Nooruse unenägu” publiku esivanemate maailma.

Kontserdil esitavad pärimusmuusikaansambel Paabel ja noorte naiste koor Miina nüüdisaegses „etno-futu” võtmes rahvalauludest inspireeritud kava, mis jutustab eluringi tähtsamatest sündmustest: lapsepõlvest, kasvamisest, mängudest, teineteise ja armastuse otsimisest ja leidmisest, pidutsemisest ja pulmadest.

„Liikumise lavastusliku poole juures olen eelkõige lähtunud Veljo Tormise kogutud muusikast. Need pole lihtsalt laulud, vaid pilk meie esivanemate tegemistele ja rituaalsetele toimetamistele,” ütles etendusele lavastuse teinud koregraaf Teet Kask, kes on tuntud klassikalise ja nüüdistantsu omanäolise sünteesimise poolest.

Ansambel Paabel ja Miina koori lauljad esitavad värske nägemuse vanadest rahvalauludest ja uues kuues kullafondi kuuluvaid Miina Härma laule. Solistidena astuvad üles kontserdi kunstiline juht Veronika Portsmuth ise ning džässilaulja Kadri Voorand.

Kostüümide autor on Rootsist kolm aastat tagasi Eestisse naasnud moekunstnik Liina Viira. Lisaks lauljatele ja pillimängijatele lööb kontserdil kaasa modernsete töötluste poolest tuntud rahvatantsurühm Tuurit-Tuurit.

Põltsamaa Fest 2009

Esinevad: ansambel Paabel

ja noorte naiste koor Miina

Laupäeval lossihoovis

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare