USA neosoulitäht Angie Stone esineb aprillis Jazzkaarel


Peeg­li ees en­da­le kont­ser­te and­vast neiust on saa­nud dii­va, ke­da noo­red jäl­jen­da­vad.

 Neo­sou­li­dii­vaks ni­me­ta­tud An­gie Sto­ne’i (47) muu­si­ku­tee sai al­gu­se ju­ba üsna õrnas eas, kui ta gos­pe­li­laul­jast isa pa­ni tütre ki­ri­ku­koo­ri laul­ma.  

16-aas­ta­selt koos­tas An­gie Sto­ne oma esi­me­se bän­di, rä­pi-t­rio The Se­quen­ce, mil­le­ga meis­ter­da­ti hi­tid na­gu „Funk You Up” ja „I Do­n’t Need Your Lo­ve”.

Teeb kaasa filmides

Ju­ba mõne aja pä­rast te­gi ta koostööd fu­tu­rist­li­ke räp­pa­ri­te Mant­ro­ni­xi­ga, lau­lis neo­sou­li-trios Ver­ti­cal Hold ja män­gis sak­so­fo­ni rok­kar Len­ny Kra­vit­zi bän­dis, mis viis koostöö­ni Len­ny nõbu Ger­ry De­vau­x’­ga. Pä­rast kol­me edu­kat aas­tat te­ma gru­pis De­vox ot­sus­tas An­gie 1999. aas­tal an­da väl­ja soo­lo-plaa­di. Lap­se­na peeg­li­kont­ser­ti­del Aret­ha Frank­li­ni, Don­ny Hat­ha­way, Smo­key Ro­bin­so­ni ja Mar­vin Gaye lau­le esi­ta­nud Sto­ne lau­lis nüüd oma esi­kal­bu­mil „B­lack Dia­mon­d” ii­dol Mar­vin Gaye lu­gu „T­roub­le Ma­n” ja te­da ni­me­ta­ti tä­nap­äe­va Aret­ha Frank­li­niks. Esi­me­ne hitt „No Mo­re Rain (In This Cloud)” on po­si­tiiv­ne, kuid An­gie Sto­ne’i karjää­ri ajal on te­ma lau­lu­des ol­nud nii vi­ha, rõõmu, pi­sa­raid kui ka ar­mas­tust.  Ta on kir­ju­ta­nud lau­le ka Ery­kah Ba­du­le ja Jill Jo­ne­si­le ning tei­nud koostööd Ma­ry J. Bli­ge’i­ga.

Debüüdi­le järg­nes edu­kas al­bum „Ma­ho­ga­ny Sou­l” ning siis veel enam kuul­sust ja kii­tust too­nud „S­to­ne Lo­ve”, kus teeb kaa­sa näi­teks räp­par Snoop Dogg. Pä­rast hit­ti­de ko­gu­mik­ku il­mus 2007. aas­tal An­gie se­ni vii­ma­ne al­bum „T­he Art of Lo­ve & Wa­r”.

Va­he­peal on ta jõud­nud näi­del­da mit­mes (muu­si­ka)fil­mis, näi­teks koos Beyoncé’ga fil­mis „Figh­ting Temp­ta­tion­s”, esi­ne­da Broad­way la­va­del eri rol­li­des ja kas­va­ta­da üles kaks last.

An­gie Sto­ne’i kont­ser­ti­del ära­ta­vad imet­lust nii ja­mes-brow­ni­lik plah­va­tus­lik ener­gia kui ka sou­li­bal­laa­di­de sii­di­sed he­lid. Just An­gie Sto­ne oli üks esi­me­si muu­si­kuid, kel­lest rää­ki­des hak­kas muu­si­kap­ress ka­su­ta­ma neo­sou­li mõis­tet.

Soulidiiva Angie Stone

26. aprillil Tallinna linnahallis, piletid müügil tänasest

Jazzkaar toimub 20. korda üle Eesti 18. –26. aprillini

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare