Vabal laval näeb kuulsa Jaapani lavastaja teost Tokyo linnaelust


Vaba Lava teatrikeskus koostöös lavastaja-koreograaf Teet Kasega korraldab mai alguses juba teistkordselt Jaapani Kuldset Nädalat. Kahel õhtul näeb tuntud Jaapani koreograafi Un Yamada lavastust "one◆piece".

Jaapanist pärit profesionaalse tantsija/koreograafi Un Yamada jutustab meeldejääva ning puudutava täispika tantsuetenduse "one◆piece" läbi publikule tõlgenduse Tokyo linnaelust.

"one◆piece" kujutab metafoorselt Tokyo linnaelu käe motiivi kaudu. Iga tantsija kehastab ühte sõrme ja koreograafia kujutab nendevahelist suhtlust. Sõrmedevaheliste läbikäimiste kaudu jutustab autor läbi tantsu lugu suhetest kaasaegses ühiskonnas. Lavastuses "one◆piece" tantsivad Un Yamanda kuulus viieliikmeline tantsutrupp, mis koosneb vaid meestest. Lavastuses on näha Un Yamada julget ja jõulist stiili ning võimet läbi tantsu jutustada lugu, andes edasi tugevaid emotsioone. Tantsijad kannavad kogu loo ette silmapaistva tehnika ja tundeküllasusega, mis hoiab vaatajat kogu tüki vältel enda keerises.

Lavastuse koreograafiast on tunda autori tugevat ja enesekindlat iseloomu, mis kõnetab vaatamata tantsukunsti teadmistele kõiki. See on kaunis kombinatsioon kaasaegsest tantsust ja klassikalisest balletist, mille pilkupüüdva koreograafia taga on traagiline lugu. Näoilmed, tehnika, tantsijate vaheline keemia ning Un Yamada koreograafia teevad sellest unustamatu lavastuse.

Tantsulavastus esietendus 2004. aastal naistantsijate esituses. 2014. aastal tehti see koos uue lavakujunduse, kostüümide ja muusikaga vastassoo jaoks ümber.

Koreograaf ja lavastaja Un Yamada, muusika Satoru Wono, kostüümikunstnik Yuko Ikeda, valguskunstnik Asako Miura. Produktsioon Kompanii Un Yamada.

Laval Llon Kawai, Kota Kihara, Yutaroh Kawachi, Naoyuki Sakai, Toshihiko Jo. Etenduse pikkus 45 min.

Etendused 8.05 ja 9.05 kell 19.00.

Kaheksanda mai etendusele järgneb vestlus trupiga, mida modereerib Teet Kask.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare