Vaigla: Laur Joametsa kitarrile lähenemine on super!Laur Joamets (vasakul) 2012. aasta suve Augustibluusil 
Laur Joamets (vasakul) 2012. aasta suve Augustibluusil Foto: Mart Sepp

Eestist kantrimuusika südamesse Nashville’i kolinud Laur Joametsa talenti tunnustati maailma ühe tähtsama muusikaauhinna Grammyga: tema osalusel valminud Sturgill Simpsoni plaat „A Sailor’s Guide To Earth” pälvis aasta kantrialbumi tiitli.

Uurisime tuntud basskitarristilt Raul Vaiglalt, mis ikkagi on see, mis Lauri pillimängu puhul kõrva jääb. „Seal on kõik koos: eelkõige musikaalsus, tema kontseptsioon pillimängust, tema pillivaldamine, saund, tehnika. Noodid on ju kõik ühesugused, 12 tükki neid on. Küsimus on selles, kuidas keegi neid noote kasutab. See viis, kuidas ta läheneb kitarrile… Mõne aasta eest mängisime koos Augustibluusil. Seal ma vaatasin, mismoodi ta mängib – tõesti super! Võib-olla on seal veel mingi asi, mida ei oska seletada – mis ühel on ja mida teisel pole. Temal see on ja see mõjub. Lauri peab nägema ja kuulma, siis on selge, miks ta nii hea on,” ütles Vaigla.

Vaigla märkis, et kuigi ka kantrimuusikas on spetsiifilised kitarrivõtted ja tehnikad, millega seda muusikat mängitakse, ei pea tema Joametsa kindlasti üksnes kantrikitarristiks. „Ta on lihtsalt sattunud kantribändi. See plaat pole ka nii stiilipuhas kantri, vaid seal on ka teisi sugemeid ja Laur valdab neid kõiki,” toonitas Vaigla.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare