Voinitskite mõisas müttab erootiline dünamoFestivali Kuldne Mask raames Tallinnas etendunud leedulase Rimas Tuminase lavastus vaatleb sügavuti klassikalise „Onu Vanja” tegelasi just erootika aspektist, siin ei teki hetkekski kahtlust, kes kellesse ja kuidas on armunud.

Millisel moel on ühe või teise tegelase vallanud armastuse sisemine sund.

See lahendus torkab silma juba tüki algusosas, kui võluv iludus Jelena Andrejevna (Anna Dubrovskaja) võtab sisse elegantseid poose, et ärritada temasse armunud onu Vanjat (Sergei Makovetski). Ja kuigi lavastus toob allajoonitult esile Tšehhovi dramaturgias peituva seksuaalse sisu, pole sugugi tegu teosega, mis oleks oma laadilt kuidagi labane või näotult füsioloogiline. Vahest ainult üks stseen on silmatorkav oma füüsilise armastuse avameelsuses, kui doktor Astrov (Artur Ivanov) ja Jelena Andrejevna kolmandas vaatuses suhteid klaarides oma südames pakitsevale tundele järele annavad. Tuminase lavastus on oma üldlaadilt peenetundeline, nii nagu see vene intelligentide elu lahkava Tšehhovi draamaloomingu puhul olema peakski.

Analüüsides Tšehhovi tegelasi, nagu Tuminas seda teeb, tuleb välja ootamatuid üldistusi. Nii näiteks selgub, et Astrov on üks alfaisane, kelle külge naised kleepuvad. Sellega haakub Sonja (Jevgenia Kregžde) lootusetu armastus Astrovi vastu. Ja muidugi pole see armastuse veetlus näidatud sugugi kui ammendav lahendus, laval on ikka mitmekülgsed ja keerulised Tšehhovi tegelased.

„Onu Vanja”

Vahtangovi-nimeline teater (Moskva)

Autor: Anton Tšehhov

Lavastaja: Rimas Tuminas

Osades: Sergei Makovetski, Anna Dubrovskaja jt

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama
243 000€
Tallinn, Majaosa
295 000€
Keila, Maja
Otse omanikult!
138 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
229 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
180 000€
Tallinn, Korter
179 900€
Tallinn, Korter
90 000€
Tallinn, Korter
295 000€
Harku vald, Maja
Otse omanikult!
120 000€
Tallinn, Korter
70 000€
Tallinn, Korter

129 990€
Tallinn, Korter
92 990€
Tallinn, Korter
171 580€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare