Voldemar Panso preemia pälvis Maris Lüüs

 (4)
Voldemar Panso preemia pälvis Maris Lüüs
Maris LüüsJohan Elm

Tallinna Linnateatris kuulutati eile pärast Eesti muusika- ja teatriakadeemia lavakunstikooli 29. lennu esietendust "Väike prints" välja Voldemar Panso nimeline preemia, mille pälvis näitleja õppesuuna üliõpilane Maris Lüüs.

"Väikese printsi" lavastas Elmo Nüganen, kes koos Anu Lambiga on 29. lennu kursuse juhendaja. "Väike prints" on 29. lennu esimene bakalaureuselavastus, mida mängitakse Tallinna Linnateatri stuudios.

Veel enne lavakooli astumist oli Lüüsil ette näidata peaosa filmis - Andres ja Katrin Maimiku linateoses "Kirsitubakas". Samuti on ta üles asutnud Anjana Tallinna Linnateatri lavastuses "Kirsiaed".

Panso preemiat antakse välja alates 1978. aastast lavastaja, näitleja, koolijuhataja, õpetaja ja kirjamehe Voldemar Panso (30. XI 1920 – 27. XII 1977) sünnipäeval, 30. novembril.

Preemia on mõeldud andekate teatritudengite esiletõstmiseks ja seda rahastab Eesti Kultuurkapital. Varasemad laureaadid on Ain Lutsepp, Elmo Nüganen, Katariina Unt, Taavi Teplenkov, Tambet Tuisk, Rasmus Kaljujärv, Marta Laan, Mari-Liis Lill jpt.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare