Hämmingus austraalia jämejalg vallutas sotsiaalmeediaAustraalia jämejalg pole edev, vaid hämmingus oma peegelpildist, mida ta peab tõenäoliselt liigikaaslaseks. 
Austraalia jämejalg pole edev, vaid hämmingus oma peegelpildist, mida ta peab tõenäoliselt liigikaaslaseks.Foto: Fotod: kuvatõmmised

Austraalias Queenslandi tehnikaülikooli juures on end aknaklaasi ette sättinud lind, kel ei saa oma peegelpildi imetlemisest küllalt. Ta seisab vahel kaheksa tundi klaasi ees ja jõllitab iseennast, kirjutab BBC.

Kui eluslooduse ekspert Caitlin Raynor nägi üht lindu klaasi ees omaenda peegelpilti jõllitamas, kartis ta, et inimesed võivad kummaliselt käituva linnu pärast muret tunda. Selle vältimiseks kleepis ta aknaklaasile vahva kirjakese.

Lipikul seisis: „Ma olen austraalia jämejalg. Minuga on kõik korras. Mulle lihtsalt meeldib end peeglist vaadata.”

Selle asemel et inimeste tähelepanu hajutada, tegi see kirjake linnust kohaliku kuulsuse. Foto ebatavalisest vaatepildist Austraalias Queenslandi tehnikaülikooli juures postitati sotsiaalmeediasse ja levis kiiresti edasi. Õpilased tegid linnule ka Facebooki lehe ja jagasid vaatepilti laia maailmaga.

„See ei ole selle linnuliigi jaoks ebanormaalne käitumine. Austraalia jämejalg on peamiselt öise eluviisiga loom, mistõttu ta ei ole harjunud oma peegelpilti nägema,” selgitas Australia Wildcare’i vabatahtlik Raynor BBC-le. „Ta on hämmingus, et „keegi teine” talle klaasilt vastu vaatab.”

Kingime koos kõigile Eesti vähihaigetele võimaluse elada!
Annetama
149 000€
Tallinn, Korter
229 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
129 500€
Tallinn, Maa
Otse omanikult!
155 000€
Tallinn, Korter
115 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!
90 000€
Tallinn, Korter
243 000€
Tallinn, Majaosa
83 000€
Tallinn, Korter
160 000€
Tallinn, Korter
72 000€
Tallinn, Korter
Otse omanikult!

133 990€
Tallinn, Korter
131 990€
Tallinn, Korter
111 990€
Tallinn, Korter
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare