Hämmingus austraalia jämejalg vallutas sotsiaalmeediaAustraalia jämejalg pole edev, vaid hämmingus oma peegelpildist, mida ta peab tõenäoliselt liigikaaslaseks. 
Austraalia jämejalg pole edev, vaid hämmingus oma peegelpildist, mida ta peab tõenäoliselt liigikaaslaseks.Foto: Fotod: kuvatõmmised

Austraalias Queenslandi tehnikaülikooli juures on end aknaklaasi ette sättinud lind, kel ei saa oma peegelpildi imetlemisest küllalt. Ta seisab vahel kaheksa tundi klaasi ees ja jõllitab iseennast, kirjutab BBC.

Kui eluslooduse ekspert Caitlin Raynor nägi üht lindu klaasi ees omaenda peegelpilti jõllitamas, kartis ta, et inimesed võivad kummaliselt käituva linnu pärast muret tunda. Selle vältimiseks kleepis ta aknaklaasile vahva kirjakese.

Lipikul seisis: „Ma olen austraalia jämejalg. Minuga on kõik korras. Mulle lihtsalt meeldib end peeglist vaadata.”

Selle asemel et inimeste tähelepanu hajutada, tegi see kirjake linnust kohaliku kuulsuse. Foto ebatavalisest vaatepildist Austraalias Queenslandi tehnikaülikooli juures postitati sotsiaalmeediasse ja levis kiiresti edasi. Õpilased tegid linnule ka Facebooki lehe ja jagasid vaatepilti laia maailmaga.

„See ei ole selle linnuliigi jaoks ebanormaalne käitumine. Austraalia jämejalg on peamiselt öise eluviisiga loom, mistõttu ta ei ole harjunud oma peegelpilti nägema,” selgitas Australia Wildcare’i vabatahtlik Raynor BBC-le. „Ta on hämmingus, et „keegi teine” talle klaasilt vastu vaatab.”

Vormistage Eesti Päevalehe soodushinnaga püsimaksetellimus ning nautige Eesti kvaliteetseimat ajakirjandust oma postkastis vaid 30 sendi eest päevas! Vaata siit

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare