Tähelepanek: Venemaa eurolaulja ei pruugi Kiievisse pääseda

 (2)

Venemaa valis Eurovisionile lauljatar Julia Samoilova. 
Venemaa valis Eurovisionile lauljatar Julia Samoilova.Foto: AP/SCANPIX

Ukraina julgeolekuteenistuse (SBU) mustas nimekirjas on 140 Vene artisti. Venemaad looga „Flame is Burning” Eurovisionil esindav Julia Samoilova nimekirjas pole, kuid tema Eurovisionil osalemine on ikkagi küsimärgi all, vahendab BBC.

27-aastane Samoilova, kes kasutab liikumiseks ratastooli, astus 2015. aastal üles Krimmi poolsaarel, kui Venemaa oli selle annekteerinud.

SBU eestkõneleja Olena Gitljanska kirjutas Facebookis, et olukord on uurimise all ja peagi otsustatakse, kas Julial lastakse Ukrainasse siseneda või mitte.

Kremli esindaja Dmitri Peskov rõhutas Vene uudisteagentuuriga TASS kõneledes, et Samoilova pole Eurovisionile valitud provokatsiooni eesmärgil. „Kahtlemata soovime vältida Eurovisioni lauluvõistluse politiseerimist.” Peskov lisas: „Mis puudutab selle rahvusvahelise konkursi arengut, usume, et see on absoluutselt vastuvõetamatu.”

Venemaa teatas Julia Samoilova osalemisest pühapäeval, kõigest päev enne nominatsioonide tähtaega. Kohalikud poliitikud ja muusikud on varem õhutanud riiki poliitiliste konfliktide tõttu Eurovisionit boikoteerima. Ülimalt konservatiivse duumasaadiku Vitali Milonovi sõnul oleksid venelased „fanaatikute juhitavas riigis soovimatud külalised”.

Loe veel

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare