Vana asja uus elu

 (4)

Irmeli Karja
Irmeli KarjaFoto: Hendrik Osula

Mööbli restaureerimine on aasta-aastalt üha popim ja õnneks on kadunud suhtumine, et kõik vana on kole ja mõttetu ning eaka mööblitüki parim koht on prügikast või lõkkease. On rõõm näha, et vanematele ja vanavanematele kuulunut väärtustatakse ning julgesti pannakse ka ise käed külge, et esemele uus välimus ja elu anda. Olgem ausad, vanad ja ehedad esemed kestavad väga pikka aega, isegi põlvkondi. Ostsin isegi paar aastat tagasi soodsalt kaks vana tugitooli, mis mulle tohutult meeldisid ja mille tahtsin korda teha lasta. Kuna see on puhas käsitöö, olid hinnapakkumused krõbedad. Nüüd aga jäi silma restaureerimiskursus, kuhu end kirja panin. Töö on poole peal ja loodan, et väsinud tugitoolidest saavad veel enne suve kaunitarid.

Pehme mööbli restaureerimise kohta annab meie veergudel nõu ka kogenud sadulsepp ja mööblirestauraator Timo Talvik. Tema teab selle töö kohta kõike – ja eks sobib selline ettevõtmine ikka siis, kui asja vastu on suur huvi. Alustuseks kõlbab mõni lihtsam tool.

Kaunilt renoveeritud korterelamusse on oma kodu rajanud kaks hakkajat noort. Käisime nende Kalamajas asuvas ajastutruus kodus külas. Elamine on kujundatud 1930. aastate stiilis – majale vääriliselt. Oli tore näha, kui üksikasjalikult on sisekujundus koostöös sisearhitektiga läbi mõeldud, ja sellestki kodust leiab toredaid vanu asju, mida uhkusega eksponeeritakse.

Päris uuele elule ärkavad maitsetaimed ja köögiviljad – tuleb need ainult varakult aknalauale kasvama panna. Jagame selle kohta nõuandeid.

Kui tunned, et tahad meiega jagada oma mõtteid või pilte just renoveerimisest, siis kirjuta julgesti aadressil irmeli.karja@ekspressmeedia.ee.

Kevad pole enam kaugel. Ärkame ja tärkame! 

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare