Briti ametnikud ootavad Davidit ja tema peret tagasi

 (26)

David ema Irena ja vanaema Svetlanaga. Briti ametnike hinnangul poleks Falõnskovid tohtinud väikelapsega Eestisse tulla, sest uurimine on pooleli.
David ema Irena ja vanaema Svetlanaga. Briti ametnike hinnangul poleks Falõnskovid tohtinud väikelapsega Eestisse tulla, sest uurimine on pooleli. Foto: erakogu

Ametnike hinnangul on eesti pere rikkunud kokkulepet: nad lahkusid väikelapsega riigist, kui kohtupidamine alles käib.

Perekond, kelle väikelapse üle käib Šotimaa kohtus menetlus, on koos lapsega riigist lahkunud ja Eestisse tulnud, kuigi menetlus tegelikult alles käib. Kohus käib mullu märtsis ilmavalgust näinud Davidi üle, kes võeti vanematelt ära juunikuus pärast seda, kui nad lapse tervisekahjustuse ilmnedes haiglasse viisid. Lapsel diagnoositi aju parema poole insult ja jätkati uuringutega. Sotsiaaltöötajad algatasid kohe haiglas uurimise, et selgitada välja lapse heaolu. Uurimise võttis üle kohalik politsei. Ametlik kohus Kirkcaldy Sheriff Courtis algas sügisel ja kohus peab otsustama, kas lapsevanemad Irena ja Mihhail Falõnskov on olnud lapsele ohtlikud ja kelle juurde peaks David elama jääma. Otsus peaks esialgsetel andmetel langetatama veebruari lõpus. Laps anti menetluse ajaks Šoti kohaliku asenduspere juurde elama ja vanemad said teda sotsiaaltöötajate kontrolli all külastada. (Lapse perekonnast äravõtmisest kirjutas Eesti Päevaleht juba mullu juulis.)

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0,59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare