Dr Raudsik, mis on teie laual olevas veekannus?
Panin siia täna nelja soola, mis on aluselised, luude koostisse kuuluvad soolad, korallipulbrit ja viis-kuus tera Himaalaja soola. Rakkudes toimuvad ju kogu aeg elektrilised protsessid, selleks siis mineraalid.

Sellist vett joote iga päev?
Jah, sest keha keskkond on selline. Kui ma seda ei tee, peab keha võitlema selle eest, et oma keskkond jälle korda saada. Janu on keha hästi hiline teade, et organismis on veepuudus. Keha juba alarmeerib ja hakkab vaatama, kuidas vett kehas kinni hoida. Sellepärast on kasulik juua sellist vett, kus on sees rakule vajalikud ained, et keha ei peaks nende leidmisele mujalt organismist energiat kulutama. Mul on ka šungiidikivi siin vees, see kingiti mulle ja kasutan seda maal olles.

Mitu kannutäit sellist vett te päeva jooksul ära joote?
Otsustasin aasta tagasi mitte minna vahetama oma põlve, mis on mul alates 18. eluaastast kõver (Riina Raudsik tegeles nooruses korvpalliga ja sai raske sporditrauma) ning võtan kaalus 20 kilo alla, et põlvelt koormus maha võtta. Hakkasin teisiti toituma ja jõin päevas iga kilogrammi kohta 30 ml vett. Tol ajal oli see peaaegu neli liitrit päevas, olin nii ülekaalus (üle 90 kg). Nüüd joon poolteist kuni kaks liitrit päevas. Olen sellega nii harjunud.
Olen pool elu hästi vähe vett joonud. See oli õudne, kuidas ennast tundsin. Sahtel oli ravimeid täis. Nüüd ei tarbi ma regulaarselt enam ühtki ravimit. Nüüd on nii, et kui olen paar tundi ilma veeta, siis suu kuivab, pea võib valutama hakata, peale selle iiveldus. Kuna joon õige koostisega vett, siis jalad enam ei paisteta, vererõhk on normis, kõht käib ilusti läbi, peavalud ja lihasevalud on kadunud, kõrvetisi, iiveldust ja refluksi enam pole. Kõike, millest olen oma raamatus kirjutanud, olen omal nahal tundnud.

Millised on Eesti kõige poleemilisema perearsti põhimõtted, miks ta neist järjekindlat kinni hoiab ja ravimitega ravimist vältida püüab, saate lugeda juba homme ilmuvast LP-st!