Te olete riigis tähtsuselt teine mees [peaministri ja presidendi vahel], teie haamrilöök otsustab mh, millal 101 rahvaesindajat saavad sõna või peavad vait jääma. Kas riigiisal ja päris isal on ühiseid jooni?
(Naerab.) Korralik võrdõiguslane nõuaks siinkohal ka riigiema staatuse sisse viimist. Aga selles saalis kehtivad palju karmimad reeglid kui lapsevanemaks olles. Ma ei kujuta ette, et mingi teema arutelu juures ütleks isa lastele, et siin te võite ühe korra sõna võtta ja esitada mulle kaks küsimust. See näiks kodus naljakas. Tõsi, ka riigikogu vajab töötamiseks väga kindlaid reegleid ning peab tegutsema kokkuhoidva perena, kuid muid vanemaks olemise hetki ma sellesse saali üle ei kannaks.

Teie amet nõuab, et peate pidevalt oma tööle mõtlema, aga kas te näiteks Toompeal olles oma perele ka vahel mõtlete?
Kohe päris kindlasti. Näiteks keegi peab ettekannet puldis, mul telefon heliseb. „Kuule, ma ei saa praegu rääkida, ma juhatan riigikogu istungit.” Naine vastu: „Ma nüüd ei tea, kas sa saad rääkida või ei saa, aga kopp tõmbas praegu elektrijuhtme pooleks ja kui sa sealt puldist ära tuled, siis palun tee midagi. Sest muidu need mehed siin ei saa edasi ehitada.” Panen telefoni kinni ja kirjutan sama küla mehele, kes mul saalis istub, kirja: „Kuule, meil seal midagi juhtus, ehk saad midagi teha.” Ja helistan seejärel naisele tagasi: „No ma nüüd tegin midagi.” Mis teha, kopp tõmbas juhtme pooleks...

Nii algab meeleolukas usutlus, milles Eiki Nestor otse ja keerutamata räägib lahti oma elu olulised hetked. Isadepäeval eelõhtusse sobilikku intervjuud saab lugeda juba homme, kui ilmub laupäevaleht LP!