Helen Kylen Mallonee (40), kes Eestis kandis nime Helen Kask, on tegelikult lihtne Tallinna tüdruk. Pärast kunagise erakõrgkooli Nord avaliku halduse ja juura ala cum laude lõpetamist andis kool talle võimaluse teha juuras magistrikraad ilma õppemaksuta. See oli suuremeelne pakkumine, aga Helen tundis, et alanud töö maksuametis ja elu Eestis oli end mingiks ajaks ammendanud. Tuttavad kutsusid New Yorki: tule vaata, kuidas Ameerikas elatakse! Helen läkski, ning nagu enamik siit minejaid, teadmisega, et töötab seal aastakese või paar ja tuleb siis tagasi. Aga peagi kohtas ta seal meest, kellega abiellus ja sai lapse. Ta kolis elama Floridasse ja tagasitulek Eestisse muutus elukorralduse muutusega võimatuks.

Nüüd on Helen oma eluga väga rahul. Poeg Jordan Brett on kümneaastane ning Helen ameeriklasest ammu lahutatud ja kasvatab poega üksi. Nad elavad pojaga Florida mainekas eramupiirkonnas üürimajas ja Helen pühendub tööle, mis võimaldab tema väikesele perele muretu elu.

Ameerikas saavutatud elu on tema enda sihikindluse ja töö vili, lühikeseks jäänud abielu tegi lihtsamaks ainult alalise töö- ja elamisloa saamise. Ent algus ei olnud sugugi kerge. Kui tema hubase kodu elutoas kohvitassi taga istet võtame, naerab Helen lõbustatult, et Maire Aunaste jutud Ameerikas musta töö tegemisest on tegelikult pooltõde – tema võiks panna kirja veelgi hullemaid olukordi. Helen alustas Ameerika mõistes täielikust nullist, et end ja oma last ära toita. Ta sai tööle toidupoodi kaubariiulite täitjaks, mille tasust suutis maksta ainult pool korteri renti. Et maksta ülejäänud osa üüri ja osta ka süüa, tuli poes töötada kahes vahetuses, 12 tundi järjest. „Kaks aastat töötasin üle 80 tunni nädalas,” meenutab Helen õlgu võdistades. Peale selle, et ta töötas pikki päevi toidupoes, müüs ta öösiti bensiinijaamas bensiini. Kuni kukkus ühel päeval väsimusest kokku ja sai aru, et nii enam jätkata ei saa.

Kuidas end Ameerikas nullist üles töötada, loe juba homme ilmuvast LP-st!