Tallinn Music Week on tänaseks tuurid lubatud piirkiiruseni üles võtnud ning viimane päev täis kontserte ja muid poppe sündmusi on alanud. Sellest aastast on TMW täieõiguslik (üks Euroopa olulisem, nagu nad ise ütlevad) linnakultuurifestival. Üks lõppeva nädala mõnusamaid sündmusi leidiski aset linnaruumis: avati EKA tudengite valmistatud ning arhitektide Sille Pihlaku ja Siim Tuksami projekteeritud puidust linnalavad „Helilained”. Noored arhitektid ütlesid, et puidust lavadel on muusika esitlemise kõrval teinegi eesmärk: populariseerida puitu kui stiilset, keskkonnahoidlikku ja kodumaist materjali.

• Naljapäeval suu puhtaks

Aprillinaljad, mida teevad 1. aprillil meedia vahendusel paljud riigiasutused ja ettevõtted, on harilikult äärmiselt tüütud, kuid mõnikord peitub neis ka tark iva või koguni valus torge. Näiteks teatas pikka aega suuremat maja oodanud Linnateater, et on lõpuks sõlminud Tallinnaga lepingu kolida teater Linnahalli. Pidevalt liiga rangeks nimetatud muinsuskaitse amet omakorda kuulutas, et palub ministril võtta kaitse kõigilt hoonetelt peale Linnahalli ja Narva Hermanni kindluse. Tore, kui naljapäev annab muidu ontlikele asutustele võimaluse suu puhtaks rääkida.
Tallinna linna uus visuaal muinsuskaitseameti nägemuse kohaselt

• Kaunitar ja koletis ootavad külla

Kunstihoones ootab endiselt külastajaid Kris Lemsalu ja Tiit Pääsukese näitus „Kaunitar ja koletis”, mille üks missioone on ilmselt eri põlvkondade kunstipubliku ühte ruumi kokku kutsumine. Sellelt värvikirevalt näituselt leiabki tõenäoliselt igaüks nii midagi sellist, mida ta oodata oskas, kui ka seda, mida varem uneski näinud polnud. Näitusele on oodatud ka lapsed, nende jaoks on oma haridusprogramm.
Tiit Pääsuke