Loe homme LP-st, kuidas aasta naine Katri Raik mugavustsoonist väljudes Narva kolledži rajas


Katri Raik
Aasta naine 2013 Katri RaikFoto: Ilmar Saabas

Tänavu Eesti Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni poolt aasta naiseks valitud Katri Raik pages Vene piiri äärde iseenda eest peitu viisteist aastat tagasi. Uhke ja esinduslik Tartu ülikooli Narva Kolledž sai tema sealseks elutööks.

Katri Raik on pärit perest, kus kogu aeg juhiti midagi. Isa Ants Raik oli Tartu Ülikooli geograafiaõppejõud ja ema Helve Raik töötas Tartu 5. keskkooli direktorina, vend Mart Raik juhtis 1980-ndatel aga Vanemuise teatrit. „Mäletan lapsena, et kui meile koju helistati ja küsiti direktorit, siis küsisin vastu: millist neist?“ naerab Katri. Pärast ülikooli ajalooteaduskonna lõpetamist töötas ta ülikooli administratsioonis eri ametikohtadel, tõustes lihtsast faksisaatjast ülikooli teabetalituse juhiks. „Nii palju tarku inimesi ei ole kunagi su ümber, kui töötades ülikoolis. See on suur õnn,“ ütleb ta.

Miks Katri Raik iseenda eest Narva peitu pages, millisena ta näeb oma tulevikku ning kuidas elu Venemaa piiri ääres välja näeb, saab pikemalt lugeda juba homme ilmuvast LP-st!

Jäta kommentaar
ARTIKLIT SAAB KOMMENTEERIDA AINULT REGISTREERITUD KASUTAJA!
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare