Oma laste huvides anonüümsust palunud Anna nõustus rääkima oma nakatumise loo.

„Ma tutvusin noormehega, kes oli narkomaan, kuid sel hetkel ta ei tarvitanud narkootikume. Mul endal polnud sellega mingeid kogemusi – ma ei teadnud narkootikumidest midagi peale selle, et need on väga halvad,” jutustab naine.

Kallimaga koos hakkas ka Anna ise süstima. „Ma olin temast väga suures sõltuvuses. See on kaassõltuvus – kui sa saad aru, et inimene võib sulle ka halba teha, kuid jääd ikka tema kõrvale ja elad temaga koos,” oskab ta nüüd, tagantjärele targemana oma toonast käitumist selgitada.

Just sel ajal, kui Narvas puhkes HIV-epideemia, külastas Anna elukaaslane oma kodulinna. Seal jagas ta kellegagi süstalt ning nakatus selle kaudu HIV-sse. „Kuna ma usaldasin teda, siis me kasutasime temaga sama süstalt ja nii sain minagi temalt nakkuse.”

Samas möönab Anna, et oleks võinud viiruse niisama hästi saada ka sugulisel teel, aga süstla kaudu on nakatumine silmapilkne, sugulisel teel nakatumiseks võib madala viiruskoormuse korral minna palju aega. Anna teab lugusid, kus noored neiud on saanud tuttavaks endiste narkomaanidega, kes on nüüdseks sõltuvusest vabanenud ning kelle puhul ei osata midagi kahtlustada. Kuna partnerit usaldatakse ega juleta kondoomi kasutamist ega testimist nõuda, saadaksegi sageli HIV-nakkus sugulisel teel.

Mis Annast edasi sai, saad teada homsest laupäevalehest LP.