Tartus avas eile oma isikunäituse kunstnik Kiwa (varsti 40). Tegemist on retrospektiiviga. Kuigi üldiselt nii noorte kunstnike puhul tagasivaatenäitusi eriti ei korraldata, otsustas Tartu kunstimuuseum teha sellise veidi iroonilise lükke. Väljapanek kannab nime "Autoportree tundmatuga" ja kujutab endast muuseumi kuraatori Marika Agu vaadet Kiwale, tema egole ja alterego(de)le. Varases nooruses peale kunstitegemise punkansamblis Nyrok City musitseerinud Kiwa esimene näitus oli „Lollipopi fiktsioon” 1996. aastal Tartus. Sellele on järgnenud üle kahekümne isikunäituse ja suur hulk grupinäitusi Eestis ja välismaal. Nii et vaatamist muuseumi kahele korrusele jagub. Pressitekstis soovitatakse astuda läbi ka muusemipoest ja osta sealt Kiwa asutatud kirjastuse ;paranoia tooteid.

Galerii sünnipäev ja põrandamaal

Kunstisündmusi ja juubeleid jagub ka pealinna. Eile tähistas oma viiendat sünnipäeva Temnikova & Kasela galerii. Seda tehti nii, nagu näitusepaigale kohane: avati uus väljapanek. Londonis resideeriv eesti kunstnik Merike Estna näitab seal muu hulgas Lätis Cēsises toimunud grupinäituse jaoks kavandatud installatsiooni „I’m a bit out of sync but next time I'll do better, I promise”, mis katab lavana suurema osa galeriipõrandat. Tööst võib otsida viiteid nii Estna majapidamisoskustele, nagu põrandapesemine, kui ka tööle maalijana, vihjab näituse kuraator Olga Temnikova.
Merike Estna teos

Juubeliks nostalgialaks

Juubelijutt ei lõpe. Sel nädalal tähistas oma 60. aastapäeva Eesti Televisioon. Kuigi minu tutvusringkonnas jääb telerivaatamine üha marginaalsemaks meelelahutuseks, on teler statistika järgi endiselt popp. Nii et teletegijate vastutus on endist viisi suur: inimesete aega tühja-tähjaga risustada ei tohi. Sel sügisel on ETV otsustanud programmi täita oma nostalgiakrediiti utiliseerides (räägin saatest "Saatejuhtide vahetus. Legendide eri"), kuid loodetavasti tullakse peagi ka tagasi olevikku. On juba aeg.