Eile andis nüüdistantsutrupp Twisted Dance Company Tallinnas Kanuti Gildi saalis etenduse „RSKSD”, mille kogu tulu läks Eesti Pagulasabi MTÜ toetuseks. Pilet maksis seitse eurot ja kohapeal sai teha lisaannetusi. See on väga suuremeelne tegu, mida palju rohkem eesti kultuuriinimesi võiks korrata. Abivajajate toetamine pole ju ainult Bono või Bob Geldofi privileeg. Eestis on muusikuid ja laululoojaid, kes on ise põgenikuna mõnes lääneriigis abi saanud. Usun, et näiteks Tõnis Mägi kontserdi tulust oleks Eesti Pagulasabi inimestel kindlasti palju rõõmu.

Porto Franco kütab kirgi

Neljapäeval tuli uudis, et Tallinna sadamaala arenduse arhitektuurikonkursi on võitnud Londoni Chapman Taylori büroo projekt. Kui asi läheb plaani järgi, siis kerkib 2018. aastaks Admiraliteedi basseini äärde koomilise nimega massiivne kaubandus- ja bürookompleks Porto Franco, kus on klaasist kuppellagedega sisetänavad ja disainitud vanalinnavaated. Kuigi linnaarhitekt Endrik Männi hinnangul oli projekt tugev, on Eesti arhitektid ärritatud: žüriis polnud piisavalt asjatundjaid ja võitis vanamoodne projekt. Tundub, et jälle on äri linnaelanikele 1 : 0 ära teinud.
Porto Franco eskiis

Eestlaste eetika lõpeb Hiinas?

Kultuuriministeeriumi teatel on ERSO saanud kutse anda kontsert Pekingi riiklikus kontserdi- ja teatrikeskuses Taevase Rahu väljakul. Tegemist on Eesti-Hiina soojade riiklike kultuurisuhete viljaga. Ühest küljest on hea meel, et ERSO saab esineda ülisuures saalis, aga teisalt: kas selle nimel sõna- ja loomevabadust piirava Hiinaga sõbrustada on ikka hea mõte? Olen kindel, et ERSO-le leiduks kuulajaid ka riikides, kus kunstnikke oma meelsuse väljendamise eest vangi ei panda.
Pekingi riiklik kontserdi- ja teatrikeskus