Algas PÖFF. Kuna pole vaja mainidagi, kui oluline see sündmus Eesti kulutuurielule on, asume asja kallale ehk filme vaatama. Tänaseks soovitaksin kolme filmikunsti teost, mis võiksid just noortele peale minna. Esiteks 60 aasta tagune Tšehhi seiklusfilm „Jules Verne’i imeline maailm”, mis tasub ära vaadata ka neil, kellel pole selle filmiga nõukogude kinolevist pärit nostalglisi mälestusi. Dokfilm „Ta pani mulle nimeks Malala” näitab Eesti jõmpsikatele, et koolis käimine pole tegelikult tüütu kohustus, vaid privileeg. Kolmandaks muidugi „Belle ja Sebastiani” jätkufilm, vahva teos klassikalisel poisi ja koera sõpruse teemal.

Mehine kunstipauk

Tallinnas on avatud kunstinäitused, mida soovitame kindlasti vaatama minna. Jass Kaselaane „Majakas” Linnagaleriis, Jaan Toomiku „Smells Like Old Man’s Spirit” Temnikova & Kasela galeriis ja August Künnapu „Argipäev ja lõpmatus” Vaalas. Kõik eeldused hea kujutava kunstiga täidetud nädalavahetuseks on täidetud.
Jaan Toomiku teos näituselt

Kui veel südamest söödi

Kirjastus Tänapäev avaldas Juri Lotmani ja Jelena Pogosjani raamatu „Suurilma lõunasöökidest”, mis võiks anda nüüdsele kulinaariakultusele ajaloolise perspektiivi. Raamatu põhjal võib täheldada olulist toidukultuuri paradigma muutust. Tänapäeval üritatakse toituda võimalikult tervislikult, aga 19. sajandi Peterburis oldi oma maitsemeele vagurad ohvrid ega keelatud endale ei rasvast, magusat ega ka joovastavat kraami.
Juri Lotman