Rokkari lahkumine

Esmaspäeval tuli teade, et lahkunud on ansambli Motörhead laulja ja bassimängija Lemmy Kilmister, kellel oli paar päeva varem diagnoositud kaugelearenenud vähk. Ta oli 70-aastane – elustiili arvesse võttes oli seegi vanus omaette saavutus. Raskema roki staaride seas on vähe lauljaid, keda võiks menu ja mõjukuse poolest samale pulgale seada. Korra jõudis tema bänd ka Eestisse, 1999. aastal esineti koos Manowari ja Dioga linnahallis. Metal-ansambleid, kelle populaarsus suudaks kohale meelitada staadionitäie publikut, on nüüd ühe võrra vähem ja kõik fännid tunnevad end praegu pisut vanemana.

Piraadid järjest jultunumad

Küllap on mõnigi meist vahel vaadanud filme, mis pole temani jõudnud kõige legaalsemal viisil. Allalaadijatest märksa hullemad on aga filmitööstuse tegelased ja ajakirjanikud, kes enda kätte usaldatud filmikoopiad otsekohe torrentitesse paiskavad. Sellist reetmist ei saa õigustada ja mul on väga kahju Quentin Tarantinost, kelle uus vestern oli äsjase Hollywoodi aastalõpulekke ohvrite seas. Ärge laadige seda alla. Esiteks on selline kärbitud formaat vägivald 70 mm filmirullile salvestatud originaali kallal, teiseks võiks popgeeniuse vastu elementaarset austust välja näidata. Üks õppetunde on, et lekitajad jäävad vahele. Selgub, et peale nähtavate vesimärkide on filmikoopiatel ka nähtamatud. Film on kinos juba 8. jaanuaril.

„Vehkleja” vallutab Ameerikat

See on tegelikult homne uudis. Reedel algava Palm Springsi filmifestivali avafilm on Klaus Härö „Vehkleja”. Kas film jõuab viie Oscari kandidaadi hulka, selgub 14. jaanuaril, aga juba praegu vehkleme päris kõvas liigas. Muide, millal viimati sai USA-s niimoodi kiita film, mille kangelane on endine SS-lane? Nii et Twitteri avangard ärgu rääkigu, et lääne sõbrad ei saa meie keerulisest ajaloost aru. Küll nad saavad, kui aeglaselt ja lihtsalt seletada.