Sellel nädalal algas Tallinnas Kalamaja ja vanalinna piiril Rauaniidi hoones Eesti kunstiakadeemia uue hoone ehitus. Osalt uus, osalt vanast rekonstrueeritud maja, mille hüüdnimeks on saanud Suva-suka-EKA, peaks esimesed tudengid vastu võtma 2018. aasta sügisel.
Arhitektuuriprojekti autorid on Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla ja Eik Hermann arhitektuuribüroost KUU Arhitektid. Sugugi vähetähtis pole tõsiasi, et tegemist on EKA-s kasvanud arhitektidega.

Barry Jenkinsi film "Moonlight"

Grammydest nii rõõmu kui ka kurbust

Ööl vastu esmaspäeva jagati Los Angeleses Grammy auhindu. Rõõmu tegi, et Isabelle Huppert sai parima naisnäitleja tiili, sest varem on Hollywood prantsuse näitlejannasid kohelnud kui eksootilisi, kuid tundmatuid suurusi. Eriti veel kui nad mängivad Euroopa filmis nagu „Elle”. Parimaks draamafilmiks tunnistati „Moonlight”, lugu afroameerika poisi seksuaalsest eneseleidmisest. Enamik tunnustatud filmiväljaandeid on hinnanud filmi viie tärniga ja kiitnud seda kui tänapäeva kinematograafia triumfi. Seda kummalisem on, et ükski Eesti filmilevitaja ei kavatse seda linateost meile tuua.

Lapsed Eestile raha teenima!?

Eile tutvustatud Eesti märgi üks põhikujundeid – rändrahn – tundub oma absurdsuses isegi lahe ja kirjatüüp Aino sümpaatne, aga mõned teised Eesti turundamise juhtnöörid jäid küll silma kriipima. Näiteks see, et meie lapsed on targad ja tublid ja annavad PISA testis teistele silmad ette. Lapsed pole erinevalt rändrahnust loodusvara, liiatigi ei saa neid käsitleda biomassina, mida Eesti reklaamimise teenistusse rakendada. See pole lihtsalt eetiline: iga koolilaps õpib endale, mitte Eesti hüvanguks.