Eelmise aasta Oscarite galat varjutas temaatika „Oscars too white” ja kõmu selle üle, et Oscareid ei pälvi piisavalt mustanahalisi. Tänavusest galast jääb aga eelkõige meelde vale parima filmi väljakuulutamine. Üks Londoni kino ammutas sellest inspiratsiooni ja mängis „Kuuvalgust” vaatama tulnud publikule seansi alguses filmi „La La Land: California unistused”. Ent selles loos on inimesi, kes vale filmi väljakuulutamises huumorit ei näe. Neli päeva pärast sündmust teatas akadeemia, et PricewaterhouseCoopersi (firma, mis on 83 aastat Oscarite valimistulemuste järelevalvet teinud) esindajad Brian Cullinan ja Martha Ruiz, kes vastutasid ümbrikute väljajagamise eest, ei saa enam kunagi Oscarite galal töötada.

• „November” valiti Tribeca festivali võistlusprogrammi. Rainer Sarneti film „November” valiti osalema aprilli lõpus toimuval Tribeca filmifestivalil programmis World Narrative Competition, mis on pühendatud maailma filmide värske paremiku tutvustamisele ja kuhu valiti ainult kümme filmi. Kokku kandideeris festivali programmis osalema 7800 projekti, millest 3362 olid mängufilmid. Tribeca festival loodi pärast New Yorgi 2011. aasta sündmusi, et rõhutada selle linna tähtsust ja rolli maailma filmitööstuses.

• Ameerika kultusfilmid Sõpruses. 2.–5. märtsini toimub Sõpruse kinos Ameerika kultusfilmide festival Freedom Fries, mis on pühendatud Ameerika alternatiiv- ja eksperimentaalfilmidele. Programmis leidub nii filmikunsti klassikat kui ka avangardset videokunsti. Seekordse festivali fookuses on New York – linn, mille maagiat on raske sõnadesse panna. Nädalavahetuse programmis on näiteks legendaarne Martin Scorsese „Taksojuht” (1976) ja Mary Harroni lavastatud horror’lik must komöödia „Ameerika psühho” (2000).