Kergejõustiku MM-i peaala on kahtlemata meeste 100 meetri sprint, kus on üleval tõsine intriig. Soosikuid on kaks: jamaikalane Usain Bolt ja ameeriklane Justin Gatlin. Maailmarekordid uskumatutesse kõrgustesse viinud imemees Bolt pole viimastel hooaegadel senise kergusega liikunud. Kahel korral dopinguga vahele jäänud ja 2010. aastal võistluskeelu alt vabanedes Rakveres esimese stardi teinud Gatlin on kahel viimasel aastal püsinud võitmatu. Omavahelisi duelle on välditud. Pealtnäha on tegemist klassikalise vastasseisuga, kus stardipakkudele kummardub hea sprinter (Bolt, kes pole dopinguga patustanud) ja halb sprinter. Muidugi on raske olla Gatlini poolt.

Tegelikkus on aga see, et pärast 100 meetri läbimist ootab sportlasi alles vahefiniš. Jah, üks neist juubeldab ja saab kulla kaela, aga lõplik tõde võib selguda alles aastate pärast, kui dopingukütid on teinud uue kvalitatiivse hüppe ja Hiinas võetud proove vaadatakse uue pilguga. Kurb, aga selline see reaalsus on. Muide, võimalik, et kergejõustiku armastatuima ala finaali jõuab koguni viis varem vahele jäänud dopingupetist: lisaks Gatlinile on stardis ameeriklased Tyson Gay ja Mike Rodgers, jamaikalane Asafa Powell ning Katarit esindav nigeerlane Femi Ogunode.

Justin Gatlin (vasakul) ja Usain Bolt

Aerutajate olümpia­unistus uppus

Rio olümpia alguseni on üle 11 kuu aega, kuid teatud mõttes on mängud juba alanud. Mis need valikvõistlused siis muud on kui olümpia pikendus? Eesti neljasüsta olümpialootus uppus eile Milano MM-il, kui eelsõidus tuli leppida 17. kohaga. Jah, võib ohata, et poolfinaalist jäi puudu kõigest 0,017 sekundit. Teisalt olümpiapileti teenib MM-il kümme kvartetti ja 10. kohast lahutas Eesti aerutajaid peaaegu kolm sekundit.

Teoreetiline võimalus Riosse pääseda veel säilib. Neljasüstadele järgmisel aastal lisakohti ei jagata, küll aga sõidab Brasiiliasse kahesüstade viimase katsevõistluse võitja. Seega võimalus on, aga kardetavasti lükkub Eesti aerutajate olümpia comeback veel vähemalt nelja aasta võrra edasi. Viimati osales Hain Helde 2000. aastal Sydneys, olles 1000 meetri distantsil 18. kohal.

Tänakul juhtub

Tänavu MM-etappidel oma autoga erinevaid trikke teinud Ott Tänak sõitis Saksamaa ralli esimesel kiiruskatsel rajalt lihtlabaselt välja. Midagi hullu siiski ei juhtunud, kuid lisaks sekunditele kaotas eestlane pisut ka enesekindlust ja poodiumikohtadele enam vist ei pretendeeri. Kuuenda kiiruskatse järel hoidis ta seitsmendat kohta, kaotades Sébastien Ogierile 1.08,2.