Järgnev kuulub sahinate rubriiki, aga räägitakse, et Kristina Šmigun-Vähi protsess – toimugu see spordikohtus või Šveitsi kohtus – võib kõigutada spordimaailma alustugesid.

Šmigun-Vähi advokaadid olevat senised antidopingu reeglid kahtluse alla seadnud ning võidu korral võib rahvusvaheline antidopingu agentuur (WADA) uksed kinni panna ja rahvusvaheline olümpiakomitee (ROK) pankroti välja kuulutada, sest sportlaste esitatud kahjunõudeid ei suudaks ka maailmapank välja maksta. See olevatki põhjus, miks ROK asja salaja ajab ja küsimustele ei vasta.

Laskesuusas pole püramiidi, küll aga medaleid

Eesti laskesuusatamises valgub peale uus põlvkond. Seejuures pole tulijad muidumehed: meie juuniorid ja noored on tiitlivõistlustelt viimase viie aasta jooksul võitnud kolm kulda, kolm hõbedat ja kaks pronksi.

Mida laiem püramiid, seda laiem tipp. Paraku on meil laskesuusatamisega aga säärane lugu, et püramiidi pole. Eelmisel aastal osales Eesti C-klassi meistrivõistlustel üks poiss ja kaks tüdrukut. B-klassis oli noormehi juba seitse, neide kuus, juunioride klassis vastavalt seitse ja neli.

Siiski, mida me toriseme. Tuleb pigem kiita, et suur osa harrastajaist maailmatasemele jõuab.

Kalevi kingitused

Korvpall on lihtne mäng: viska hetkeks, kui kõlab lõpuvile, vastasest rohkem punkte ja sa võidad. Sellel, mis vahepeal toimub, pole tähtsust. Paraku kipub see pisiasi Kalev/Cramol eurosarja mängides unuma.

Kalevil on kirjas viis kaotust, ent kolmes kohtumises oldi kolme viimase minuti jooksul eduseisus ja ühel korral viigis. Paraku kuulusid mängulõpud vastasele. Nois kohtumisis, kus juhiti, kaotas Kalev kolm viimast minutit seisudega 1 : 15, 2 : 7 ja 2 : 5. Nii, kulla velled, ei saa ju korvpalli mängida!