Teisipäeval, 24. märtsil lendas Saksa lennuk Prantsuse Alpides vastu mäeseina ning surma said kõik pardal olnud 144 reisijat ja kuus meeskonnaliiget. Kogu Euroopa on šokis, sest esimese musta kasti lindistuste põhjal võib arvata, et end kokpitti lukustanud piloot Andreas Lubitz kukutas lennuki sihilikult. Praegu tegelevad võimud teise musta kasti otsimisega ja Lubitzi tausta uurimisega. Senise info põhjal läbis piloot kõik lendamiseks vajalikud katsed 100% edukalt ja ohumärke ei osanud näha keegi. Õnnetus toob lennundusse muudatusi, näiteks Air Baltic kehtestas juba reegli, et kokpitis peab alati viibima kaks inimest.

• Vabaerakond väljas, koalitsiooni ikka pole

Eelmise nädala lõpus sai selgeks, et Vabaerakonnal enam valitsusse asja ei ole. Sellest hoolimata pole praeguseks teada, kes siis ikkagi hakkavad Eestit juhtima. Ministritena on välja käidud Reformierakonna, sotsiaaldemokraatide ja IRL-i poliitikuid, ent esmaspäevaks, mil koguneb uus riigikogu, veel kolmikliitu kokku ei saada. Jagamata on ka ministrikohad, millele on huvilisi mitu korda rohkem kui võimalusi. Töögrupid hakkavad küll otsi kokku tõmbama ning suhteliselt kindlalt langetab uus valitsus tööjõu­makse ja tõstab lastetoetusi, ent paljuski on veel ka kokku leppimata. Näiteks puudub üksmeel sotsiaalmaksu langetamise küsimuses.
Koalitsioonikõnelused

• Edgar Savisaare küsimus

Nädal algas Eesti poliitikas veel ühe suure küsimärgiga, milleks oli Edgar Savisaare tervislik seisund – lihasööjabakterist tekkinud infektsiooni tõttu kardeti kõige hullemat. Viimaste teadete järgi on kõige kriitilisem aeg möödas, kuid arstidel ei jäänud muud üle kui Savisaare jalg amputeerida. Pole kahtlust, et paranemine tuleb aega­nõudev ja keeruline ning isegi kõige helgemate stsenaariumite korral jääb Keskerakonna esimees vähemalt mõneks ajaks Eesti poliitikast kõrvale. Koos Enn Eesmaaga praegu parteid juhtiv Kadri Simson ütles, et otsuste tegemiseks oodatakse ära, et Savisaar ise valikud langetaks.
Edgar Savisaar