Nädala keskel ilmunud riigikontrolli auditi järgi on PPA-lt võetud kogu raha, mis võtta on, ja kui selline suund jätkub, siis peab PPA kümne aasta pärast kolmandiku jagu vähemate inimestega hakkama saama. Siseminister tunnistab, et sisejulgeoleku valdkond on lihvitud punase tsoonini ja ollakse jõutud seisu, kust edasi ei ole võimalik kokku tõmmata.

Vanalinnas pidutsemisele piir peale

Velotaksod aeti vanalinnast minema. Kuigi seadus seda ei võimalda, võiks kesklinna vanema Alar Nääme arvates keelata kogu vanalinnas ka alkoholimüügi ja mürgeldamise argipäeva õhtuti üheteistkümnest ja puhkepäeviti ühest öösel. Plaan on samm edasi oktoobris kümnele vanalinnas tegutsevale pubile ja restoranile seatud piirangust. Mitmed ettevõtjad andsid Tallinna aga halduskohtusse, esimesed otsused on langetatud ja neis on jäänud õigus linnale. Kui Nääme plaan läbi peaks minema, tuleb poole ööni pidutsejatel vanalinna asemel uus meelispaik leida, meelelahutusärimehed näevad seesugust tulevikku aga tumedates värvides.

RKAS kriitika all

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) on sattunud terava kriitika alla. Eri riigiasutused politsei- ja piirivalveametist kuni koolideni välja pole RKAS-i teenustega rahul, kuid kulud samal ajal üha suurenevad. Just nii selgus viimasest klientide seas tehtud rahulolu uuringust, mida RKAS kuidagi täielikult avaldada ei soovi. Peamised probleemid on aga näiteks PPA hinnangul reageerimiskiirus, tähtaegadest kinnipidamine ja tellitud tööde kvaliteet. RKAS ei lase end aga kehvadest tulemustest häirida –nende juhatuse esimees Urmas Solevar sõnas päev hiljem, et alati on neid, kes pole olukorraga rahul, ja rõhutas, et asutus osutab täpselt sellist teenust, mille eest neile on makstud.