Kolmapäeval kirjutas Eesti Päevaleht, et välisministeerium kavatseb sulgeda saatkonnad Tšehhis, Portugalis, Brasiilias ja Kasahstanis ning peakonsulaadi Hiinas Shanghais. Välisministeerium ei kommenteerinud Eesti Päevalehele saatkondade sulgemist, väites, et neil pole eelmisel nädalal ilmunud kantsler Rainer Saksa intervjuule midagi lisada. Intervjuus nentis Saks, et ka välisministeerium peab riigireformi käigus end koomale tõmbama, kuid täpsema plaani koostamine alles kestab.

• Mõistlik optimeerimine

Esmaspäeva õhtul sai avalikuks rahvusvahelise uurivate ajakirjanike konsortsiumi (ICIJ) Panama paberite andmebaas. Panama paberite leke, mille tõttu Islandi peaminister on tagasi astunud ja pingeid on tekkinud mujalgi lääneriikides, pole Eestis ega teisteski idariikides seni suuri skandaale kaasa toonud. Maksuparadiiside arutelu fookus nihkus Eestis kiiresti sellele, justkui oleks maksude optimeerimine mõistlik, ja korduvalt toonitati, et kõik Panama paberites figureerivad ettevõtjad ei ole automaatselt pätid. Mitu Eesti avaliku elu tegelast avaldasid arvamust, et selline suhtumine on idaeuroopalik.

• Keskerakonna sisevõitlus

Neljapäeval jõudis Keskerakonna Simsoni leer ajakirjandusse kahe asjaga. Esiteks jätkasid nad kuriteos süüdi mõistetud Priit Toobali ja Lauri Laasi erakonnast välja viskamise võitlust. Teatati, et erakonna juhatus peab järgmisel istungil vastavalt põhikirjale nood lõpuks erakonnast välja heitma. Vastasel juhul kavatsetakse tõstatada küsimus erakonna liikmete seas, seejärel volikogus ja kui vaja, ka kohtus. Ühtlasi lubas Simsoni leer tõstatada järgmisel koosolekul küsimuse, mille alusel maksab erakond Savisaarele riigikogu liikme palga suurust tasu. Väidetavalt ei mäleta nad, millal juhatus sellise otsuse langetas, ja juhivad tähelepanu, et mittetulundusühingute seadus ei luba MTÜ juhatusel MTÜ juhatuse liikmele palka määrata, vaid selle otsuse peab tegema MTÜ üldkogu.