Haapsalu lähistel tavapärast patrullsõitu teinud piirivalvurite Tarmo Kammeri ja Renee Kargu hukkumine oli äärmiselt ebatavaline, tarbetu ja tohutult kurb. Kuna õhtu oli vaikne, ei jälgitud nende mootorpaati ja ka hädasignaali piirivalvurid välja ei saatnud. Ekspertiisilt loodetakse vastuseid küsimustele, kui ohutu oli Voosi kurk tegelikult, milline oli meeste terviseseisund ja miks võisid nad paadiga äkilise pöörde teha.

Brexit ja veel kord Brexit

Peavangutused stiilis „britid, mida te ometigi teinud olete?” jätkusid ootuspäraselt ka sel nädalal. Paremaks ei teinud asja seegi – nagu naljahambad irvitasid –, et tänu väiksele, kuid südikale Islandi meeskonnale toimus Brexit vol. 2 jalgpalli EM-i esmaspäevaõhtuses mängus. Euroopa Liidu juhid kinnitasid, et soovivad Ühendkuningriigi kiiret ja otsustavat liidust lahkumist. Pärast Brexitile järgnenud pikka vaikust ütles Taavi Rõivas teisipäevases Eesti Päevalehes, et britte ei tuleks nende otsuse pärast siiski karistada. Ja kuna brittidel oli EL-is eestlastega ühiseid seisukohti, on nende lahkumisest kahju, kuid Eesti julgeolekut see ei kahjustavat.
Theresa May

Ebakindlus Ühendkuningriigis aga jätkus, seejuures teatas üks võimalikke peaministrikandidaate Boris Johnson, et ei soovigi riiki juhtida. Vaatlejad on täheldanud, et toorid püüavad siiski koonduda senise siseministri Theresa May taha. May toetas EL-i jäämist.

Maavalitsuste kadumine

Riigireform on jõudnud niikaugele, et minister Arto Aas viis neljapäeval valitsuskabinetti plaani kaotada senised 15 maavalitsust ja panna toimima neli nn regionaalametit. Maavalitsustest on praeguseks suuresti alles jäänud kõigest fassaad, hindas Aas kolmapäevases Eesti Päevalehes. Praegused maavanemad – pidagem silmas, et tegu on koalitsiooniparteide liikmetega – on ühisel arvamusel, et kui regioone on ainult neli, siis sama hästi võiks kogu Eesti üks regioon olla.