Mali missioonilt naasnud Ilmar Raag: hea meelelahutus päästab maailma

 (70)

Mali missioonilt naasnud Ilmar Raag: hea meelelahutus päästab maailma
Ilmar Saabas

„Asjatundjaks end pidada ei söanda, aga kesk­misest eestlasest tean islami kohta nüüd pisut rohkem,” ütleb Aafrikast saabunud Ilmar Raag.

„Asjatundjaks end pidada ei söanda, agakesk­misesteestlasesttean islami kohta nüüd pisut rohkem,” ütlebAafrikastsaabunudIlmar Raag.


Mõni päev tagasi ilmus Eestist pikalt eemal viibinudRaagi(48)Facebooki seinale muhe sissekanne: „Jõudnud koju, tulimultegemistteha riiulile roninud tolmu, pensionile läinud arvutijasegadusegapeas. Paar tundi hiljem helises ootamatulttelefon.Helin tuliteisest toast, aga telefoni ennast ei paistnudkusagilt.Kasutadesdeduktsiooni, triangulatsiooni ja kaduvakuulmistajuviimaseidriismeid, jõudsin lõpuks prügikasti juurde. Mutelefonoli olnudesimene asi, mille olin ära visanud ajal, milreptiil võiilluminaatvõi tulnukas mu teadvust kontrollis. Kogu muusodiprügikastiviskamist mäletasin väga selgelt.”

Tähendab, Raag on tagasi. Kohtume. Poleraskemärgata, et Aafrikavalusalt tuline päike on viimased kaheksakuudMalis ÜROrahuvalvemissioonil viibinud Raagi näonahkatooninud.Samuti poleime, et keskeltläbi 40-kraadisesõhutemperatuuris elamakohanenudinimese võtab Eesti kevadine jakauaoodatud +10 kergeltvõdisema.Raag on silmatorkavalt heas vormisja kõvasti allavõtnud. „Parimatelhetkedel umbes kaheksa kilo,”märgib ta ja lisabkohe, et kilodkipuvad paraku kärmelt tagasitulema.

Edasi lugemiseks logi sisse, telli digipakett või osta artikkel
0.59 € Osta artikkel
Tutvu maksevõimalustega >>
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare