Nexus7-s on Kõlaril koolitusprogrammid, memod, reisi- ja poeskäigulistid. „Nexus on abiks autos, kus see pole ainult navigatsiooni- ja GPS-seade, vaid pakub nii palju lisavõimalusi, et vahel tekib soov seisma jääda ja sõitmise asemel tabletiga tegeleda,” naerab seikleja.

Nutimaailmas on Kõlaril ka tõsine mure. „Kui kujutada ette võimalust oma telefoni varguse korral jälgida ja jälitada koos pildi- ja videomaterjaliga, mida seade on võimeline tootma ja välja saatma, tekib arusaamine, milline kohutav relv võib selline jälgimissüsteem olla,” räägib mees.

Siinne loetelu pole täiuslik, otsingud ja katsetused jätkuvad. Muusikaloomise ja rütmiäppideni pole Kõlar veel jõudnudki. „Otsin raadiosaatja äppi, et ei peaks eraldi raadiot kaasas kandma ja kogu side oleks samades klappides. Multitasking’u ja multiscreen’i lahendused on vajalikud, aga pole veel seda õiget leidnud,” ütleb Kõlar.Äpid Paap Kõlari nutimasinates:TuneIn Radio – katsetan alles, aga eksootikaga tundub seal kitsas olema.

Kingsoft Office – üks väheseid tekstitöötluse äppe, mis sobib enamikule formaatidele.

NavFree – väga toimiv autonavigatsioonivahend.

PPGpS – spetsiaalselt motovarjuritele arendatud lennukompuuter.

Kindle – reisihuvilisele vältimatu.

Flashlite – tuleb ette ikka väga kummalisi olukordi, kus läheb valgust vaja.

Translate – tuleb kasuks nii puhkusel kui ka tööl ja saab ka häälega juhtida.

Dictionary.com – inglise keelega tuleb tegeleda jätkuvalt.

Wikipedia Encyclopedia – teadmised taskus.

AccuWeather.com – üks paljudest võimalustest kiirelt tegelikke ilmaprognoose vaadata, sõltumata asukohast. Üllatavalt täpne.

SmartVoice Recorder – parem kui igasugune diktofon ja seda on lihtne kasutada.