Ravimi pähe mürgi manustamine ja selle lapsele pealesurumine on kuritegelik. Sellele tuleb kindlasti reageerida.

Alternatiivmeditsiin ei tohi endale nii palju voli võtta. Tunnen suurt muret selle pärast, et lapsevanemad kasutavad teadmatusest kloordioksiidi ehk MMS-i ravimina – see pole ju ravim. Pole mingit märki, et see mürgine aine kedagi raviks. Tegemist on inimkatsega laste peal. Lapsevanemal on sellisel juhul vastutus. Ja kui lastele seda peale pressitakse, suisa vastu tahtmist, ja lapsel on sellest veel halb hakanud, siis on tegemist laste õiguste rikkumisega.

Selleks et inimesi ravida, on meil tervishoiusüsteem, on apteekrid. Ja meil on ravimipoliitika, mis kehtestab lubatava ja lubamatu. Ma usun, et sotsiaalministeerium koostöös õiguskaitseorganitega sekkub kloordioksiidi manustamise juhtumisse otsustavalt.

Paistab, et meist keegi pole šarlatanide eest küllalt kaitstud, ammugi mitte lapsed. Peame ka lapsevanemaid senisest rohkem teavitama. Ja lapsed vajavad kõnealuse juhtumi puhul kindlasti kaitset.
Martin Medar

VASTU

Madis Tiik,
Vormsi perearst

Karistamine imeravitsemise probleemi ei kaota. Ennekõike peab inimene ise olema nii tark, et lollustega kaasa ei lähe.

Tegemist on laiema teemaga kui see konkreetne lugu kloordioksiidiga: kui palju on inimesel õigust oma tervisega eksperimenteerida, enne kui keegi peaks vahele astuma? Vaktsineerimise eitajad, vereülekannetest keeldujad jne. Suur osa selliseid asju põhineb usul, mitte tõendustel ja põhjendustel. Inimene võib isegi teada, et tema tegevus on kahjulik (näiteks suitsetamine), aga ikka teeb seda. Selle vastu saab seista tervisekasvatuse ja harimisega.

Rangema karistuspoliitika efektiivsusse ma eriti ei usu. Liberaalses ühiskonnas nagu meil peab esimeses järjekorras inimene ise olema nii tark, et lollustega kaasa ei lähe. Näiteks ravimite valdkond on praegugi rangelt reguleeritud, samasugust regulatsiooni ei ole lihtsalt võimalik kõigile ainetele laiendada. Vaja on, et inimene ei jääks kohe kõike uskuma ja uuriks tausta, enne kui hakkab mingit ollust tarbima. Lihtne guugeldamine ei pruugi alati anda vastuseks adekvaatset infot, sellepärast püüan mina edasi viia virtuaalkliiniku kontseptsiooni, mis teeks inimestel adekvaatse info leidmise lihtsamaks.
Madis Tiik